V nedeljo se je v Las Vegasu odvil največji enodnevni športni dogodek na svetu, finale lige ameriškega nogometa NFL. V letošnjem Super Bowlu sta se pomerili ekipa prvakov iz Kansas Cityja in ekipa San Francisca, ki je imela po 30 letih, ko je kraljevala v NFL, priložnost za vrnitev na prestol.
Fantom iz Kalifornije pa to torej ni uspelo, naslov je ostal v Kansasu. Najkoristnejši igralec finala je bil njihov Patrick Mahomes, ki je v zadnjih letih postal prvo ime lige NFL. Upokojitev legendarnega Toma Bradyja pred letom dni je predstavljala le naravno predajo žezla med njima.
Odkar je leta 2018 prevzel mesto prvega podajalca Kansas Cityja, je 28-letnik s pogodbo, vredno 450 milijonov ameriških dolarjev, najbolje plačani podajalec lige.
Veliki spektakel
Kot vedno je dogodek obetal veliko več kot samo športno tekmo. Za najbogatejšo ameriško poklicno ligo in tudi športno ligo kjer koli na svetu – letni prihodki NFL po podatkih statističnega portala Statista znašajo skoraj 17,5 milijarde evrov, skoraj dvakrat več kot pri najbližjem ameriškem tekmecu, košarkarski ligi NBA, in približno toliko kot pri petih največjih evropskih nogometnih ligah skupaj – je bil Super Bowl priložnost, da je znova pripravila dogodek, poln blišča.
Tako tudi letos ni manjkalo pregrešno dragih reklam (30 sekund bo oglaševalce stalo 6,5 milijona evrov) in glasbenega spektakla ob polčasu, ki ga je tokrat pripravil ameriški r'n'b pevec Usher.
V soju žarometov sta bila seveda tudi zvezdniška pevka Taylor Swift in njen izbranec Travis Kelce, igralec zmagovitega moštva. Prav njuna zveza se je za NFL izkazala za neznansko dobičkonosno, saj je s tiskanimi, digitalnimi, radijskimi, televizijskimi objavami in tudi z objavami na družbenih omrežjih prinesla milijone.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.