Novak Đoković in Cori Gauff v hudi vročini napredovala v tretji krog

New York, 29. 08. 2024 09.24 | Posodobljeno pred 15 dnevi

STA, M.J.
3

Favorizirani teniški igralci in igralke so se v hudi vročini in sopari uvrstili v tretji krog odprtega prvenstva ZDA v New Yorku, med njimi sta tudi oba branilca lanskega naslova, Srb Novak Đoković in Američanka Cori Gauff.

Novak Đoković, ki je v začetku tega meseca osvojil manjkajočo zlato olimpijsko kolajno na igrah v Parizu, je bil v drugem krogu boljši od rojaka Laszla Đereja. Drugi nosilec turnirja z nagradnim skladom 52,3 milijona evrov je uvodna niza dobil s 6:4 in 6:4, v tretjem pa je Đere zavoljo poškodbe dvoboj predal pri zaostanku 0:2. Osem let mlajši Đere je bil do predaje povsem enakovreden svojemu slovitemu rojaku in 24-kratnemu zmagovalcu turnirjev za grand slam. To je po dvoboju priznal tudi Đoković, ki je dosegel svojo 90. zmago na betonskih igriščih v Flushing Meadowsu.

Casper Ruud
Casper Ruud FOTO: AP

"Nihče od nas ne želi napredovati zaradi zdravstvenih težav tekmeca. Đere je sijajen igralec in bi moral drugi niz dobiti, saj je že vodil s 4:2. Moja igra ni bila najboljša, predvsem porazen je bil moj začetni udarec, tako da sem se moral zanesti na svojo igro z osnovne črte," je po dvoboju dejal zmagovalec OP ZDA v letih 2011, 2015, 2018 in 2023. V naslednjem krogu ga čaka Avstralec Alexei Popyrin, ki je bil zanesljivo boljši od Španca Pedra Martineza s 6:2, 6:4 in 6:0.

Poleg Đokovića so napredovali tudi Nemec Alexander Zverev, Rus Andrej Rubljov in Norvežan Casper Ruud, prav vsi pa so morali premagati francoske tekmece. Četrtopostavljeni Nemec je ugnal Aleksandra Müllerja s 6:4, 7:6 (5), 6:1, šestopostavljeni Rus Arthurja Rinderknecha s 4:6, 5:7, 6:1, 6:2 in 6:2, osmopostavljeni Norvežan pa Gael Monfilsa s 6:4, 6:2, 2:6 in 7:6 (3).

V ženskem delu turnirja je izpadla osmopostavljena Čehinja Barbora Krejičkova, od dvakratne zmagovalke turnirjev za grand slam v Parizu 2021 in Wimbledonu 2023 je bila boljša Romunka Gabriela Ruse, ki je zmagala s 6:4 in 7:5. Druge pretendentke so bile uspešne, med njimi tudi lanska zmagovalka Coco Gauff in drugopostavljena Belorusinja Arina Sabalenka.

Coco Gauff je odlično odprla domači grand slam.
Coco Gauff je odlično odprla domači grand slam. FOTO: AP

Nemška veteranka, 37-letna Tatjana Maria, je bila v prvem nizu – večerni dvoboj na osrednjem igrišču Arthur Ashe sta si ogledali tudi njeni hčerki, 10-letna Charlotte in triletna Cecilia – povsem konkurenčna 17 let mlajši Američanki, ki je prvi niz dobila s 6:4, v drugem pa je svoji tekmici "zavezala kravato" in zmagala s 6:0. "Prikazala sem dobro igro, tudi prvi niz bi bil lažji, če bi bolje servirala," je po zmagi dejala Gauffova in dodala, da obožuje Tatjano in njeno družino, njena naslednja tekmica pa bo Ukrajinka Jelina Svitolina.

Drugopostavljena Sabalenkova je bila v drugem krogu boljša od Italijanke Lucie Bronzetti s 6:3 in 6:1, v tretjem pa jo čaka Rusinja Jekaterina Aleksandrova.