Nadalu tudi Toronto

Toronto, 27. 07. 2008 22.00 |

Španski teniški igralec Rafael Nadal je zmagovalec turnirja serije masters v Torontu z nagradnim skladom 1,65 milijona evrov.

Rafael Nadal je zmagal na ATP turnirju v Torontu.
Rafael Nadal je zmagal na ATP turnirju v Torontu. FOTO: Reuters

V finalu je bil Španec Rafael Nadal gladko v dveh nizih s 6:3 in 6:2 boljši od Nemca Nicolasa Kieferja in s tem osvojil že svojo 30. turnirsko zmago, medtem ko Kiefer turnirja ni osvojil vse od leta 2000.

To je bila hkrati tudi 29. zaporedna zmaga španskega zvezdnika, zmagovalca letošnjih turnirjev za grand slam v Parizu in Wimbledonu, obenem pa se bo Nadal na najnovejši svetovni lestvici najboljših igralcev povsem približal vrsto let prvouvrščenemu Švicarju Rogerju Federeju. Od ponedeljka naprej ju bosta na lestvici ATP ločila vsega 300 točk.

V Torontu je sicer nastopil tudi Federer, a je potem, ko je bil v prvem krogu prost, izgubil že v drugem krogu. Premagal ga je francoski igralec Gilles Simon.