Na Dakarju tudi 13 predstavnic nežnejšega spola

Riad, 04. 01. 2020 16.50 |

Dakar velja za najzahtevnejši vzdržljivostni reli na svetu, a zmotno je prepričanje, da je rezerviran le za moške. V letu, ko se je Reli Dakar v 42. izdaji preselil v Savdsko Arabijo, bo na njem nastopilo tudi 13 predstavnic nežnejšega spola. Skupno bo na reliju nastopilo 570 tekmovalcev oz. 342 posadk.

Laia Sanz je prvo ime v ženski konkurenci motokrosistk na reliju Dakar.
Laia Sanz je prvo ime v ženski konkurenci motokrosistk na reliju Dakar. FOTO: AP

342 posadk je dobilo zeleno luč, ko so organizatorji pregledali vse tehnične in administrativne specifikacije. Na startu na stadionu kralja Abdulaha se bo pojavilo 114 motorjev, 23 štirikolesnikov, 83 avtomobilov, 45 SSV-jev in 46 tovornjakov. Kar 109 udeležencev prihaja iz Francije, 75 iz Španije in 50 z Nizozemske. Slovenija ima enega predstavnika – to je motociklist Simon Marčič. Na reliju Dakar bo sicer v različnih vlogah zastopanih 68 nacij, so sporočili prireditelji.

Najbolj vroče ime med ženskimi predstavnicami je Laia Sanz. Ta je že na krstnem reliju leta 2011 zmagala v ženski kategoriji, skupno pa je bila uvrščena na 39. mesto. Lani je osvojila 11. mesto, leta 2018 je osvojila skupno 12. mesto med motokrosisti. Glede na to, da vsako leto izboljšuje svoje dosežke, se utegne prvič v karieri uvrstiti med deset najboljših. Poleg Laie Sanz bodo Španci imeli še tri predstavnice.