Kriza Celjanov še traja

Celje, 03. 12. 2008 20.01 |

Rokometaši koprskega Cimosa so v derbiju kroga s 30:29 premagali Celje Pivovarno Laško in tako slovenskim prvakom zadali še tretji poraz v ligi.

Matjaž Brumen je z zadetkom v zadnji minuti priigral Koprčanom zmago.
Matjaž Brumen je z zadetkom v zadnji minuti priigral Koprčanom zmago. FOTO: Črt Butul

V dvorani Zlatorog je kakšnih 2000 gledalcev spremljalo dvoboj Lige prvakov. Pomerila sta se namreč oba slovenska predstavnika v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju, igra pa je bila na zavidljivem nivoju. Gostje so v Celje prišli prepričani v zmago, kriza Celjanov pa še vedno traja. Trener slovenskih prvakov Tone Tiselj je za nameček že v 34. sekundi dvoboja ostal brez Edija Kokšarova, ki ga je 'uščipnilo' v križu.

V prvem polčasu sta se moštvi izmenjevali v vodstvu, vseskozi pa so bili celjski igralci korak pred moštvom z Obale. Gostje so predvsem na krilih razpoloženega Matjaža Brumna in vratarja Darka Stanića držali priključek s pivovarji, ob odhodu na odmor pa je bila prednost vendarle na strani slovenskih prvakov.

Tudi v drugem delu je bila tekma podobno izenačena. Varovanci Matjaža Tominca so gostitelje ujeli v 52. minuti (26:26). Nato sta na sceno stopila oba vratarja. Stanić (16 obramb) in Aljoša Rezar (8 obramb) sta nizala obrambo za obrambo, v 58. minuti pa je bil rezultat 28:28. Dobro minuto pred koncem so gostje z zadetkom Brumna (9 zadetkov) povedli s 30:29, celjskim igralcem pa do konca dvoboja ni uspelo zadeti za točko.

Celje Pivovarna Laško - Cimos Koper 29:30 (20:18)