Kiefer se je upokojil

Hannover, 30. 12. 2010 11.40 |

Nemški teniški igralec Nicolas Kiefer se je odločil za konec teniške kariere. V dolgi karieri je osvojil šest turnirjev serije ATP, na teniški lestvici pa je bil najvišje na četrtem mestu.

Nicolas Kiefer
Nicolas Kiefer FOTO: Reuters

V pogovoru za časnik Die Welt je 33-letni igralec povedal, da se namerava posvetiti družinskemu življenju ter več časa preživeti s prvorojenko, v teh načrtih pa ni več prostora za tenis. "Čas je, da začnem novo poglavje v življenju po 15 letih, ki sem jih posvetil tenisu," je dejal Kiefer, ki so ga nekoč v Nemčiji označevali za naslednika slovitega Borisa Beckerja.

Kiefer se športu ne bo v celoti odpovedal. Igranje nogometa je namreč njegov največji hobi, v katerem uživa ob igranju v veteranski ekipi nemškega nogometnega prvoligaša Hannover 96, športu pa se bo posvečal tudi s študijem managementa. Mladinski prvak na odprtem prvenstvu Avstralije in ZDA je v svoji profesionalni karieri osvojil šest naslovov na turnirjih serije ATP, leta 2000 je bil na svetovni teniški lestvici ATP četrti igralec, leta 2004 pa je v paru z Rainerjem Schüttlerjem osvojil olimpijsko srebrno kolajno v igri dvojic.

Blesteči začetek kariere pa ni prinesel blestečega nadaljevanja. Zaradi poškodb je Kieferjeva zvezda začela bledeti in se je nazadnje zelo oddaljil od vrha. Ob najavi upokojitve je zasedal komaj 722. mesto na lestvici ATP.