
Peter Kauzer je bil v slovaški prestolnici razred zase. Brez kazenskih sekund je za kar 10,66 sekunde prehitel drugouvrščenega Slovaka Petra Cibaka, tretji pa je bil Poljak Grzegorz Polaczyk, ki je zaostal že 17,41 sekunde. V finalu moškega K-1 je nastopil še en Slovenec. Simon Artelj je na koncu osvojil deveto mesto. Že v polfinalu pa sta ga polomila (tudi sicer je bilo na teki nenavadno veliko napak) Jure Meglič s 34. in Dejan Kralj s 36. mestom. V polfinalu je nastopil tudi Matic Lesjak in tekmovanje končal med izkušenejšima slovenskima kolegoma.

Slovenski uspeh na Slovaškem je dopolnila Mozetičeva, ki je vknjižila enega največjih uspehov v karieri. Potem ko je bila po polfinalu na tretjem mestu, je v finalu (kljub skupno kar 12 kazenskim sekundam) napredovala na najvišjo stopničko. Drugo in tretje mesto sta zasedli Slovakinji Dana Benušova in Elena Kaliska, ki pa sta zaostali približno deset sekund. Dobro je nastopila tudi mlada Slovenka Eva Terčelj, ki je končala kot sedma. Urša Kragelj je bila 18., Dora Domajnko 20., Nina Slapšak pa 24.

Prihodnji konec tedna bo solkanski kajakaški center gostil tretjo v nizu petih tekem svetovne serije. Skupni zmagovalec bo na koncu prejel osebni avtomobil Nissan Qashqai 4x4. Še pred solkansko preizkušnjo se bodo slalomisti ustavili tudi v Ljubljani na tradicionalnem paralelnem slalomu na Ljubljanici, ki bo 11. septembra ob 19. uri pri Tromostovju.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.