Drugi športi

Iga Swiatek zmagovalka turnirja v Dohi

Doha, 17. 02. 2024 19.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Poljska teniška zvezdnica Iga Swiatek je zmagovalka turnirja serije WTA 1000 v Dohi. V finalu turnirja z nagradnim skladom 2.978.062 evrov je premagala Kazahstanko Jeleno Ribakino s 7:6 (8), 6:2 in se podpisala pod 18. lovoriko v karieri.

Iga Swiatek
Iga Swiatek FOTO: AP

Dvoboj je trajal dve uri in 17 minut, odločilen pa je bil prvi niz, ki ga je po preobratu dobila Iga Swiatek. V njem je zaostajala že z 1:4, a se nato vrnila. Jelena Ribakina je pri 6:5 znova servirala za prvi niz, a je bila prva igralka sveta vnovič uspešna pri iskanju odvzema servisa in izsilila podaljšano igro.

Tudi v tej je ubranila žogico za niz dve leti starejše tekmice, nato pa izkoristila svojo četrto in po skoraj uri in pol povedla. V drugem nizu je bila nato Poljakinja prepričljiva in se je z novima dvema "brejkoma" podpisala pod prvo letošnjo lovoriko.

Skupno je to njena 18. turnirska zmaga, v finalu je izgubila le štirikrat. Ribakina je igrala v 17. finalu in desetič ostala brez lovorike. Pred tednom dni je bila sicer najboljša v finalu Abu Dabija.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Vesna Kovacevic
17. 02. 2024 21.53
Poljski tenisacici Igi Swiatek lovorike niso tuje.Kmalu bo ze pri 20 osvojenih lovorik.