Hamilton z rekordom proge do najboljšega startnega položaja na VN Francije

Le Castellet, 22. 06. 2019 16.42 |

Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) si je v kvalifikacijah formule 1 privozil prvi startni položaj pred nedeljsko dirko za veliko nagrado Francije v Le Castelletu. Drugo mesto je osvojil njegov moštveni kolega Finec Valtteri Bottas, tretje pa voznik Ferrarija Monačan Charles Leclerc.

V ospredju torej nič novega, še naprej prevladujeta voznika ekipe Mercedes, ki sta bila najhitrejša tudi na treh prostih treningih. Hamilton je z najhitrejšim kvalifikacijskim krogom 1:28,319 minute postavil rekord proge in si priboril 86. najboljši startni položaj v karieri. Drugi Bottas je bil počasnejši za 0,286 sekunde.

V drugi startni vrsti bo Monačanu družbo delal Nizozemec Max Verstappen (Red Bull). Za njim sta se zvrstila McLarnova dirkača Britanec Lando Norris in Španec Carlos Sainz. Nemec Sebastian Vettel, ki je na dirki v Kanadi zmago izgubil zaradi naknadnega pribitka petih sekund, je zasedel šele sedmo mesto.

Hamilton, ki je v letošnji sezoni zmagal petkrat, ima v skupnem seštevku 29 točk prednosti pred Bottasom, ki je dobil preostali dve dirki.