Čeprav je Woods v golfu že zdavnaj izgubil primat ter je njegova slava že precej zbledela, z golfskih višav je strmoglavil na 181. mesto golfske lestvice, od zadnjega merjenja pa ga je tudi doletela nesreča v ljubezni, saj se je razšel s smučarsko šampionko Lindsey Vonn, ima še vedno dovolj razlogov za zadovoljstvo. Woods je kljub vsem tegobam iz družinskega življenja še vedno velika blagovna znamka, kajti z zaslužkom 50,6 milijona dolarjev ostaja v prvi deseterici na devetem mestu. Mayweatherju in Pacquiau sledita nogometna superzvezdnika, prav tako velika rivala. Portugalec Cristiano Ronaldo, ki je v dresu madridskega Reala minulo sezono končal na vrhu strelcev la lige, je v zadnjem letu zaslužil 79 milijonov dolarjev, njegov tekmec iz Barcelone Argentinec Lionel Messi, ki se bo v Španiji v naslednjih mesecih na sodišču moral zagovarjati zaradi obtožb za utajo davkov, pa je prijavil 73,8 milijona dolarjev zaslužka. Na petem mestu je še en zvezdnik, katerega čas se že počasi izteka, ki pa ima tako kot Woods še vedno ogromen marketinški potencial, švicarski teniški as Roger Federer z zaslužkom 67 milijonov dolarjev. V prvi deseterici so še trije veliki košarkarji, ki igrajo v donosni profesionalni severnoameriški košarkarski ligi NBA, LeBron James na šestem (64,5 mio. USD), Kevin Durant na sedmem (54,1 mio. USD) in Kobe Bryant na desetem mestu (49,5 mio. USD). Osmi na lestvici je golfist Phil Mickelson (50,8 milijona USD). Čeprav smo že dodobra zakorakali v tretje tisočletje, pa so astronomski zaslužki tudi ali predvsem vprašanje spola. V prvi stoterici sta le dve ženski, obe teniški zvezdnici. Rusinja Marija Šarapova, čeprav v svetovnem tenisu četrta violina, je glede denarnih zadev prva športnica na svetu, s skupnim zaslužkom 29,7 milijona dolarjev, številka ena Američanka Serena Williams je uvrščena na 47. mesto (26,4 milijona dolarjev). Na prejšnji lestvici so bile na seznamu tri ženske, nanj je bila uvrščena še najboljša kitajska tenisačica Li Na, ki pa se je umaknila iz karavane in se posvetila materinstvu. Biti uvrščen med prvih sto največjih zaslužkarjev pa ni le vprašanje spola, ampak tudi geografije, saj večina športnikov z najboljšimi pogodbami prihaja iz (severno)ameriških profesionalnih lig. V prvi stoterici tudi ni nobenega slovenskega športnika, čeprav bi se našla vsaj dva kandidata, Anže Kopitar, ki igra hokej za Los Angeles Kings, in košarkar Goran Dragić, ki se mu v ligi NBA obeta nova sijajna pogodba.
Po podatkih revije je stoterica največjih športnih zaslužkarjev na svetu v zadnjih dvanajstih mesecih zaslužila skupno 3,2 milijarde dolarjev (2,8 milijarde evrov), v ta seštevek so zajeti vsi prihodki, honorarji, posebne nagrade, izplačila iz naslova nagradnih skladov ter sponzorske pogodbe. Za primerjavo prihodki slovenskega državnega proračuna za leto 2015 znašajo 8,56 milijarde evrov.
Spisek najbogatejših športnikov:
1. Floyd Mayweather 300 milijonov evrov (boks)
2. Manny Pacquiao 160 (boks)
3. Cristiano Ronaldo 79.6 (nogomet)
4. Lionel Messi 73.8 (nogomet)
5. Roger Federer 67 (tenis)
6. LeBron James 64.8 (košarka)
7. Kevin Durant 54.1 (košarka)
8. Phil Mickelson 50.8 (golf)
9. Tiger Woods 50.6 (golf)
10. Kobe Bryant 49.5 (košarka)
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.