Brutalni Đoković je nadobudnemu Alcarazu pokazal, kako dolga bo pot od vrha

Torino, 18. 11. 2023 22.47 |

Milan Doknić
17

Novak Đoković je drugi finalist zaključnega turnirja sezone v Torinu. Z izidom 2:0 (6:3, 6:2) je premagal Španca Carlosa Alcaraza. V nedeljo se bo v finalu soočil z Jannikom Sinnerjem, ki je v polfinalu premagal Danila Medvedjeva (2:1).

Dvoboj, ki so ga vsi ljubitelji tenisa komaj čakali, se je začel bombastično. Španec je v svojem stilu z izjemno agresivno igro na servis Srba povedel 0:30 in imel celo break priložnost, a se je Novak Đoković hitro zbral in odgovoril z odličnimi servisi ter ubranil igro na svoj servis. Dobra predstava obeh se ni končala tu. Mlajši Alcaraz je tudi odlično serviral in vse je kazalo na tie-break v prvem nizu. Do osme igre, ko je Đoković prišel do svoje prve priložnosti za odvzem servisa nasprotniku. Prve ni izkoristil, v drugo pa mu je to uspelo in pri izidu 5:3 je serviral za zmago v prvem nizu. Brezkompromisni Srb je odločilno igro dobil brez izgubljene točke in prvi niz dobil z izidom 6:3.

Neuničljivi Novak Đoković bo v finalu lovil svoj sedmi naslov na finalnih turnirjih ATP FOTO: AP

Drugi niz se je tudi začel izenačeno. Prvo igro na svoj servis je Španec dobil brez izgubljene točke, a že dve igri pozneje je moral znova priznati premoč izkušenemu Srbu. V dolgi igri je Španec imel dve priložnosti, da z dobrim servisom povede 2:1 v drugem nizu, a Srb ni popustil in dobil je drugo break priložnost. Sledila je rutinirana osvojitev servisne igre in beg na prednost 3:1. Že v naslednji igri je na servisu Alcaraza delovalo, kot da bi dvoboj lahko že bil odločen, saj je Srb znova izsilil priložnost za break. A tokrat je Španec ohranil hladno kri in igro dobil za znižanje na 3:2 v drugem nizu.

Novak Đoković - Carlos Alcaraz
Novak Đoković - Carlos Alcaraz FOTO: Sofascore.com

To je mladeniča očitno zbudilo, saj je že v naslednji igri prišel do dveh break priložnosti. Prvo je Srb z izjemnim prvim servisom ubranil, v drugo pa je za osvojitev točke in ustavitev napada eksplozivnega Španca potreboval veliko več od dobrega servisa. Sledila sta nova odlična servisa in beg na 4:2. Šokiran Španec je v naslednji igri na svoj servis hitro zaostajal 15:40. Zbral se je in izenačil na 40:40, a zaman, saj je Đoković po izjemni daljši izmenjavi, kjer je nekajkrat deloval premagan, vendarle uničil duh svojega nasprotnika in povedel 5:2. Đoković je izkoristil že prvo priložnost in z zgolj eno izgubljeno točko v zadnji igri se je šetvilka ena svetovnega tenisa uvrstila v 138. finale v svoji bogati karieri. Tam ga čaka na tem turnirju izjemni domačin Jannik Sinner.