Kingston, 29. 06. 2009 09.28 |

Jamajški zvezdnik Usain Bolt je bil na domačem prvenstvu prepričljiv tudi v sprintu na 200 metrov. Zavoro je spet potegnil še pred ciljno črto.

Usain Bolt je z odliko končal nastope na državnem prvenstvu v Kingstonu. Dobitnik treh zlatih olimpijskih medalj iz Pekinga je po sobotni zmagi na 100 metrov slavil tudi v teku na 200 metrov ter si tako brez težav zagotovil nastop na svetovnem prvenstvu v Berlinu.

Usain Bolt na 200 m, Kingston
Usain Bolt na 200 m, Kingston FOTO: Reuters

V preizkušnji na 200 metrov Bolt ni imel pravega tekmeca, tako da je lahko že nekaj deset metrov pred ciljem upočasnil ritem, vseeno pa dosegel čas 20,25 sekunde. Drugo in tretje mesto sta osvojila Steve Mullings (20,40) in Marvin Anderson (20,63).

Usain Bolt, Kingston
Usain Bolt, Kingston FOTO: Reuters

Bolt je zmagal v teku na 100 m s časom 9,86 sekunde (pri vetru 0,2 m/s) in dosegel najboljši izid letošnje sezone.

Pri ženskah je na 200 metrov vlogo favoritinje potrdila olimpijska prvakinja Veronica Campbell-Brown, ki je zmagala z 22,40. Na 100 metrov je slavila olimpijska prvakinja Shelly-Ann Fraser (10,88).