Oseminsedemdesetletni Joe Biden diplomatskega bojkota ni podrobneje pojasnil, o tem pa se kasneje niso izjasnili niti v pristojnih službah.
Običajno bi to lahko pomenilo, da ZDA na igre v nasprotju z uveljavljeno prakso ne bodo poslale svojih uradnih političnih predstavnikov. Na nastop športnikov naj tovrstni bojkot ne bi vplival, čeprav tega v Beli hiši niso zanikali.

Igre v Pekingu bodo na sporedu med 4. in 20. februarjem prihodnje leto. Organizacije za človekove pravice oblastem v Pekingu očitajo grobo kršenje pravic, posebej muslimanski manjšini Ujgurov, pa tudi represijo v Tibetu, Hongkongu in nekaterih drugih avtonomnih regijah.
Prav zato se ponavlja vse več zahtev za bojkot iger, ki so se pojavili tudi že pred poletnimi igrami 2008, ki jih je prav tako gostila kitajska prestolnica.
Pa tudi med obema velesilama, ZDA in Kitajsko, že dlje obstaja več političnih napetosti. Prav nedavno sta se Biden in kitajski predsednik Ši Džinping na spletnem srečanju pogovarjala o odnosih med državama in opozorila na nevarnost konfrontacije. Takrat bojkot iger še ni bil ena od tematik za ZDA.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.