Olimpijske igre

Zgodovinska prva zlata medalja Nove Zelandije

Peking, 06. 02. 2022 08.29 |

Deskarka na snegu Zoi Sadowski Synnott je na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu zmagala v današnjem finalu snežnega parka. V zaključku je bila za zgodovinsko prvo zlato medaljo na zimskih olimpijskih igrah za Novo Zelandijo boljša od Američanke Julie Marino.

Dvajsetletna Zoi Sadowski Synnot je vodstvo prevzela z zadnjim skokom za končni rezultat 92,88, to pa je bilo 3,2 točke več od Julie Marino. Bron je osvojila Tess Coady iz Avstralije s 84,15 točke.

Olimpijska prvakinja iz Pjongčanga pred štirimi leti in Sočija leta 2014, Jamie Anderson iz ZDA, je končala precej za vodilnimi – s 60,78 točke je osvojila deveto mesto.

V Avstraliji rojena Sadowski Synnot je Novi Zelandiji z zmago prideskala prvo zlato odličje na zimskih olimpijskih igrah. Doslej je imela država v svoji zbirki zimskih olimpijskih odličij samo eno srebrno in dve bronasti, vključno z bronom, ki ga je današnja zmagovalka osvojila v Pjongčangu.

Slovenijo je v disciplini slopestyle zastopala Urša Pribošič, ki je v sobotnih kvalifikacijah zasedla 24. mesto med 28 uvrščenimi in se ni uvrstila v današnji finale najboljše dvanajsterice.