Pariz 2024

Podaljški na obeh rokometnih tekmah, v polfinalu Španci in Nemci

Lille, 07. 08. 2024 15.35 |

Prvi dve polfinalistki olimpijskega turnirja v Franciji sta španska in nemška rokometna reprezentanca. Španci so v prvem četrtfinalnem obračunu po podaljšku z 29:28 (8:12, 17:13, 4:3) premagali Egipt, podobno sliko pa smo spremljali tudi na drugi tekmi, kjer so Nemci po podaljšku slavili s 35:34 (14:17, 15:12, 6:5).

Španija – Egipt
Španija – Egipt FOTO: AP

Ob koncu prvega polčasa, ki ni prinesel veliko zadetkov, so si Egipčani priigrali štiri gole naskoka. Španci so v drugem polčasu lovili rokometaše iz dežele faraonov in izenačili tik pred koncem ter izsilili podaljšek. V izenačenem podaljšku so nato dvakratni svetovni prvaki Španci slabe pol minute pred koncem po sedemmetrovki Aleixa Gomeza povedli z golom prednosti. Egipčani so imeli napad za izenačenje, a je Špance z obrambo rešil vratar Gonzalo Perez de Vargas.

Gomez je bil z devetimi goli tudi najboljši španski strelec, šest golov je dodal Ian Tarrafeta. Pri Egiptu je osem golov dosegel Yehia Eldera, šest pa Seif Eldera.

Nemčija - Francija
Nemčija - Francija FOTO: AP

Francozi so ob koncu prvega dela prevzeli pobudo in na odmor odnesli tri gole prednosti. Po delnem izidu 4:0 so Nemci deset minut pred koncem povedli 26:25, pred koncem dvoboja pa je spet kazalo na domačo zmago. Nemci so zaostanek znižali po sedemmetrovki, nato pa izkoristili darilo Dike Mema, ki je žogo praktično podaril Nemcem, ti pa so tekmo v zadnji sekundi popeljali v podaljške. V teh je izenačen dvoboj v dramatični končnici štiri sekunde pred iztekom časa odločil Renars Uščins, David Späth pa je nato še ubranil poskus Valentina Porteja ob zvoku sirene.

Za dvakratne svetovne in evropske prvake Nemce je Uščins dosegel 14 golov, šest sta jih dodala Sebastian Heymann in Johannes Gola. Pri Franciji, šestkratnih svetovnih in štirikratnih evropskih prvakih, je bil z desetimi najuspešnejši Mem, Hugo Descat je prispeval osem golov, Vincent Gerard pa je zbral kar 24 obramb.