Konec olimpijskih iger za slovenske rokometašice

Pariz, 03. 08. 2024 17.23 |

Anže Mlakar, STA
70

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na zadnji tekmi skupinskega dela po odličnem prvem polčasu proti Švedinjam vodila za tri zadetke, na koncu pa izgubila z izidom 23:27. Olimpijske igre so varovanke Dragana Adžića zaključile z zmago in štirimi porazi.

Slovenija - Švedska
Slovenija - Švedska FOTO: AP

V slovenski izbrani vrsti je bila na tekmi proti Švedinjam najbolj razpoložena Elizabeth Omoregie in bila z devetimi goli prva strelka tekme. Tjaša Stanko je dosegla štiri zadetke, vratarka Amra Pandžić pa zbrala sedem obramb.

Slovenske rokometašice so na svojem premiernem olimpijskem nastopu osvojile zadnje mesto v skupini A. Turnir v mestu luči so odprle s porazom proti Dankam z 19:27, v drugem dvoboju pa so bile boljše od Južnokorejk s 30:23. V zadnjih treh tekmah so doživele tri poraze. Najprej so visoko izgubile proti Nemkam z 22:41, nato proti Norvežankam z 22:29, proti Švedinjam pa s 23:27.

Izbranke Dragana Adžića so v prvem polčasu povsem zasenčile favorizirane Švedinje. Z agresivno in gibljivo obrambo ter raznovrstno igro v napadu so v 16. minuti povedle z 9:6 in švedsko strokovno vodstvo prisilile v minuto odmora. Nekatere taktične in kadrovske spremembe v švedski izbrani vrsti niso porušile slovenskega sistema igre, v 19. minuti so si priigrale štiri gole prednosti (11:7). Do konca prvega polčasa je njihova prednost znašala med dvema in tremi goli, blestela pa je Elizabeth Omoregie, ki je dosegla šest golov.

Elizabeth Omoregie je v prvem polčasu dosegla slabo polovico slovenskih zadetkov. FOTO: Profimedia

Slovenke so v začetku druge polovice tekme nadzorovale favorizirane Skandinavke, v njihovi igri je bilo malo pomanjkljivosti. V 36. minuti so po golu Alje Varagić povedle s 17:13, v nadaljevanju imele tudi tri gole prednosti (16:13, 17:14 in 18:15). Sredi drugega polčasa je njihova igra razpadla, Švedinje so med 43. in 49. minuto naredile delni izid 5:0 in po zaostanku 15:18 povedle z 20:18. Adžićevim izbrankam je v zadnjih desetih minutah zmanjkalo moči za telesno močnejše Švedinje. V najvišjem zaostanku so se znašle v 54. minuti, ko so zaostale za pet golov (19:24), tekma pa se je končala s 23:27.