Slovenski rokometaši z zmago proti Japonski do četrtfinala!

Pariz, 02. 08. 2024 13.35 |

Ž.Ž., STA
55

Slovenska moška rokometna reprezentanca je dobila tekmo proti Japonski in si s tretjo zmago na turnirju zagotovila napredovanje v četrtfinale. Slovenci sicer tekme niso najbolje začeli, do prvega vodstva na tekmi so prišli šele pet minut pred koncem prvega polčasa, ki se je končal s 15:15. V drugem polčasu pa so zaigrali nekoliko bolj suvereno in tekmo dobili z 29:28.

V slovenski reprezentanci je na današnji tekmi blestel Aleks Vlah s 14 goli, drugi najbolj učinkovit slovenski rokometaš pa je bil Dean Bombač s štirimi zadetki.

Aleks Vlah je Japoncem zabil kar 14 golov
Aleks Vlah je Japoncem zabil kar 14 golov FOTO: Profimedia

Čeprav so Japonci na olimpijskih igrah še brez zmage, so bili za naše rokometaše vse prej kot lahek nasprotnik. Tekmo so odprli bolje od Slovencev in imeli veliko večino prvega polčasa vajeti v svojih rokah. Vodili so od prve minute tekme in vmes povedli že za tri zadetke. Slovenci so v drugi polovici prvega polčasa nekoliko dvignili raven igre in v 25. minuti prišli do prvega vodstva na tekmi.

To pa ni trajalo dolgo, saj je Japonska v izdihljajih prvega polčasa znova povedla. Slovenci so uspeli izenačiti in imeli v zadnjih sekundah celo priložnost za ponovni prevzem vodstva, a so jo zapravili in rezultat je ostal poravnan, 15:15.

Selektor slovenske moške rokometne reprezentance Uroš Zorman
Selektor slovenske moške rokometne reprezentance Uroš Zorman FOTO: Profimedia

Tudi v drugem polčasu smo spremljali izredno izenačen obračun, v prvih desetih minutah si nobena izmed reprezentanc ni uspela priigrati več kot gol prednosti. Tehtnica se je nekoliko bolj na slovensko stran prevesila ob igri z igralcem več v 42. minuti tekme, ko so izbranci selektorja Uroša Zormana prišli do dveh zadetkov prednosti, kmalu pa so razliko povišali na tri.

Vendar s tem še niso razblinili japonskih upov na prvo zmago olimpijskega turnirja in se deset minut pred koncem tekme približali na zgolj zadetek zaostanka. Selektor Zorman je bil prisiljen vzeti minuto odmora, po kateri so Slovenci znova povedli za dve. Do konca tekme Japoncem niso več dovolili izenačenja in tekmo dobili z 29:28, s tem pa si zagotovili napredovanje v četrtfinale.

Statistika tekme med Japonsko in Slovenijo
Statistika tekme med Japonsko in Slovenijo FOTO: Sofascore.com

So pa morali Slovenci obračun odigrati brez poškodovanega Boruta Mačkovška, ki ima težave s kolenom, zamenjal ga je Nik Henigman.

Borut Mačkovšek je zaradi bolečin v kolenu izpustil obračun z Japonsko.
Borut Mačkovšek je zaradi bolečin v kolenu izpustil obračun z Japonsko. FOTO: AP

Po štirih tekmah sta na vrhu skupine A Nemčija in Slovenija, ki sta zbrali po šest točk. Obe reprezentanci sta si že izborili nastop v četrtfinalu. Švedska, Španija in Hrvaška imajo po štiri točke, Japonska pa je brez njih.

Do konca predtekmovalnega dela izbrance selektorja Zormana čaka še nedeljski obračun z Nemčijo.

KOMENTARJI (55)

apodgra
03. 08. 2024 10.12
+1
Preveč se poudarja ,kakšen izreden karakter ima naša ekipa. Kaj druge ekipe nimajo te lastnosti ? Prav gotovo jo imajo ,ampak ,drugim je prioriteta samo kako priti do zmage. Imeti samo željo in skupinski duh , pa brez potrebne kvalitete , se ne zmaguje. Enostavni brezplačni recept za uspeh . Vse drugo je filozofija, ki jo razumejo samo strokovnjaki.
Gasper4690
03. 08. 2024 11.12
Ne vem zakaj se sploh omenja zelja..zelja na OI???vsi imajo zeljo oz so motivirani na 150%..tezave so lahko samo v glavah..vidl smo da znajo igrat..dovolj sta sta samo 2 nesamozavestna in se podre ceu sistem..in tukaj je najvecji problem..ce ne prenasas dobro pritiska ne mors igrat sprosceno oz tako kot znas..in to je pri nasih najvecji problem ki bo se kako viden v izlocilni tekmi..ce imas dovolj kvalitete lahko proti dolocenim to nesamozavest kompenziras kot so to nardili proti japonski..rokomet se zgublja na zicerjih..zicerji so pa psiholosko najtezji meti ker vsi pricakujejo gol..zato je zlo pomembno kako zacnes tekmo..najslabse je ko se golman razbrani in dobi ssmozavest medtem ko je na strelcu potem dodaten pritisk ker hoce streljati se bolj natancno
apodgra
03. 08. 2024 09.59
+1
Dolgo so se naši mučili in na koncu s tesnim rezultatom premagali Japonce. Zanimivo, da so Japonci na zadnjem mest brez ene osvojene točke. Igrajo pa lep moderen rokomet . So zelo hitri mladi fantje, ne preveč visoki . Žoga hitro kroži in streli od daleč niso redkost. Še dobro ,da smo imeli razpoloženega Vlaha . Slabost naše igre je da se posamezniki prebijajo skozi sredino , malo se igra na krila in še manj koristjo strele od daleč. Ko obramba postavi zid pred svojimi vrati , se je težko prebiti in kaj šele zadeti. V takem primeru je treba streljati od daleč ali igrati na krilih . Da pa streljaš od daleč pa moraš imeti samozavest in jajca.
+1
Brez Vlaha bi bil poraz. Janc ni imel svojega dne. Japonci hitri in gibčni. Bi bilo dobro jih skupaj dat igrat z Danci ali Norvežani....:)). Spiker bi že lahko vedel, z z 3 goli razlike 10 minut do konca, tekme še ni konec, jo lahko zgubiš. Sicer pa čestitke za zmago.
Gasper4690
03. 08. 2024 08.30
+0
Japonci so zacutl davso se nasi map ustrasl in potrm se jim je avtomaticno dvignila samozavest in so zacel letet po igriscu..samozavestne ekipe to v startu resijo da to tega ne pride,ce so dovolj kvalitetne..hrvatom se je isto zgodil samo ne ker so se ustraslj ampak ker so bli prepricani da jih bodo sesul in potem je jim je realnost vzela voljo do igre oz kemija se porusi ko si ti prepotenten..nekdo je veli napisal da so nasi podcenjevali ..bolj ne mors kiksnt
Fregasto
03. 08. 2024 08.44
+3
Na rtv so spikerji bolj za zimske športe.
Gasper4690
03. 08. 2024 11.14
Na rtv ju bi morali prvo poskrbeti za stilista ker to je obup kasni kmetavzarji so in v studiu in une dve v parizu...men je fascinantno od kje tem ljudem samozavest da tko brez okusa kot so gredo gladko pred kamere..
Fregasto
03. 08. 2024 11.50
Bodi vesel, da se ne oblačijo v ženske ker to postaja zdaj moderno.
Robi Nutrija
02. 08. 2024 21.52
+6
Pa naj še kdo reče, da so Japonci slabi.