Pariz 2024

Rokometni selektor Dragan Adžić ponosen na svoje varovanke

Pariz, 03. 08. 2024 20.32 |

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je po porazu proti Švedski s 23:27 končala nastope na letošnjih olimpijskih igrah v Parizu. Črnogorski strokovnjak na slovenski klopi Dragan Adžić je kljub štirim porazom in eni zmagi v skupinskem delu ponosen na svoje varovanke.

Dragan Adžić
Dragan Adžić FOTO: AP

"Moje igralke so dokazale, da se lahko kosajo z močnimi Švedinjami. Žal mi je mojih varovank, da so izgubile, hkrati pa sem izjemno ponosen na njih," je uvodoma dejal Črnogorec. "Igralke so naredile korak naprej v svojih karierah. Najprej so dosegle zgodovinsko uvrstitev na olimpijske igre, na drugi tekmi olimpijskega turnirja pa tudi zgodovinsko prvo zmago. Dostojno so zastopale slovenske barve in dvignjenih glav odhajajo iz Pariza. Prepričan sem, da olimpijskega turnirja ne bodo nikoli pozabile," je dodal Dragan Adžić, ki je pred 12 leti v Londonu črnogorsko izbrano vrsto popeljal do srebrnega odličja.

Slovenske rokometašice so na zadnji tekmi proti Švedinjam drago prodale svojo kožo. Večji del tekme so bile v prednosti, od sredine drugega polčasa pa niso bile kos telesno močnejšim Skandinavkam. "Prvi polčas je bil skorajda popoln. Danes smo izgubile, a sem ponosna na svoje soigralke. Ob morebitni zmagi bi se lahko uvrstile v četrtfinale, čeprav bi o naši usodi odločali zadnji tekmi v skupini. Lepše bi bilo, če bi turnir končale z zmago, a je, kar je, res mi je žal," je po dvoboju dejala Tjaša Stanko, ki je tekmo končala s štirimi zadetki.

Tjaša Stanko na tekmi med Slovenijo in Švedsko.
Tjaša Stanko na tekmi med Slovenijo in Švedsko. FOTO: AP

Slovenske rokometašice so turnir v mestu luči odprle s porazom proti Dankam z 19:27, v drugem dvoboju pa so bile boljše od Južnokorejk s 30:23. V zadnjih treh tekmah so doživele tri poraze: najprej so visoko izgubile proti Nemkam z 22:41, nato proti Norvežankam z 22:29, danes pa še proti Švedinjam s 23:27.