Pariz 2024

Čeprav so Kanadčani grozili, so Slovenski odbojkarji zmagali na prvi tekmi

Pariz, 28. 07. 2024 21.17 |

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je dobila zgodovinski prvi obračun na olimpijskih igrah. V Parizu se je v skupini A merila s Kanadčani in zmagala s 3:1 v nizih (25:21, 25:20, 20:25,25:21).

V prvem nizu so se slovenski odbojkarji mučili s Kanadčani, ki so slovensko reprezentanco dvakrat ujeli in izid izenačili, drugič pri 17:17, ko je sledilo tudi prvo vodstvo Kanadčanov 18:17. Reprezentanci sta zadnjič v uvodnem nizu bili izenačeni pri izidu 20:20, nato pa so Slovenci končno zaigrali bolj organizirano in niz dobili z izidom 25:21.

Drugi niz so Kanadčani začeli bolje in na začetku celo vodili, a Slovenci so znova razliko naredili proti koncu niza, ki so ga dobili z izidom 25:20. Turi tretji niz so Kanadčani začeli bolj, a tokrat visoko raven igre uspeli obdržati do konca izid znižali na 2:1 (20:25). Četrti niz je potekal na podoben način, kot prvi trije, a tokrat je pripadel Sloveniji za končno zmago 3:1 v nizih.

V skupini A so pred tem danes aktualni olimpijski prvaki Francozi s 3:2 strli čvrste Srbe. Naslednja tekma Slovence čaka v torek proti Srbiji, za konec se bodo v petek merili še s Francozi.