Neža Klančar: Upam, da bom nekoč imela olimpijsko medaljo okoli vratu

Pariz, 05. 08. 2024 08.05 |

Sanja Modrić, A.V.
19

Slovenska plavalka Neža Klančar je na olimpijskih igrah v Parizu dosegla izjemen rezultat. V finalu tekmovanja na 50 metrov prosto je v hudi konkurenci osvojila šesto mesto, dosegla pa je čas 24,35 in pri tem postavila tudi nov državni rekord. Na sprejemu, ki so ji ga pripravili v Slovenski hiši, je bila tako razumljivo zelo dobre volje.

Na tokratnih OI je slovenska reprezentantka v svoji paradni disciplini 100 m prosto zasedla 14. mesto, 14. pa je bila tudi s štafeto 4 x 100 metrov prosto, v kateri so nastopile še Katja Fain, Janja Šegel in Tjaša Pintar.

Kakovost dosežka potrjuje več statističnih podatkov. Doslej je imela Slovenija peterico finalistov plavalnega tekmovanja na olimpijskih igrah. Ob Sari Isaković, srebrni iz Pekinga 2008, so bili to še Borut in Darjan Petrič, Igor Majcen in Blaž Medvešek. Plavalka Olimpije je bila tudi ena od zgolj treh Evropejk v velikem finalu.

Najboljša slovenska plavalka Neža Klančar je opozorila nase z odličnim plavanjem na OI v Parizu. FOTO: Profimedia

"Trije skoki, trije rekordi. Če bi plavala še enkrat, bi bilo morda še hitrejša. Enostavno sem ponosna nase," je po tekmi povedala plavalka in razkrila, od kod jemlje energijo za stopnjevanje dosežkov na svoji olimpijski premieri: "Rada tekmujem, v tem uživam. Bilo je malo nervoze, a to znam obrniti sebi v prid in uživam v dirki. Najbolj vesela bi bila, če bi imela lahko še en start."

Za bronom je varovanka Tomaža Torkarja zaostala 15 stotink sekunde. "Seveda sem si po tihem želela tudi stopničke, saj je to 50-metrski sprint. A tudi s šestim mestom moram biti več kot zadovoljna. Vesela sem, da sem na tekmi spet naredila vse prav in še enkrat izboljšala osebni rekord."