Pariz 2024

Neža Klančar šesta na 50 metrov prosto, olimpijska prvakinja Sarah Sjöström

Pariz, 04. 08. 2024 18.41 |

Slovenska plavalka Neža Klančar je v finalu na 50 metrov prosto na olimpijskih igrah v Parizu osvojila šesto mesto s časom 24,35, kar je nov slovenski državni rekord. Zmagala je Švedinja Sarah Sjöström s 23,71. Srebrno medaljo je dobila Avstralka Meg Harris (23,97), bron pa Kitajka Yufei Zhang s 24,20.

Neža Klančar
Neža Klančar FOTO: Profimedia

Neža Klančar je v polfinalu v Parizu v soboto plavala 24,40 in že takrat dosegla nov državni rekord, ki pa ga je danes še izboljšala za pet stotink. Njen dosežek je bil dovolj za delitev sedmega mesta in finalno uvrstitev.

Na teh OI je v svoji paradni disciplini 100 m prosto Klančarjeva zasedla 14. mesto, 14. pa je bila tudi s štafeto 4 x 100 metrov prosto.