Maščevanje ni uspelo, Lin boljši od Jorgića

Pariz, 31. 07. 2024 17.56 |

Ž.Ž., STA
16

Slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je v osmini finala moral priznati premoč Tajvancu Yun-Juju Linu. Peti nosilec olimpijskega turnirja je 26-letnega Hrastničana premagal s 4:0 v nizih in tako razblinil njegove upe, da bi ponovil uspeh iz Tokia in se uvrstil med najboljših osem igralcev.

Darko Jorgić se Yun-Juju Linu ni uspel maščevati za poraz pred tremi leti v četrtfinalu olimpijskih iger v Tokiu. Tudi takrat je tako kot danes dvoboj proti Tajvancu izgubil z 0:4.

Darko Jorgić
Darko Jorgić FOTO: AP

"Želja je bila vsekakor za nekaj več. Ena dobra ocena osem od deset," je svoj posamični turnir na koncu sklenil 26-letni Hrastničan."Prišel sem med 16 najboljših, kar menim, da je nekaj realnega. Sploh glede na to, da sem tudi med 16 nosilci," je dodal sicer 13. nosilec olimpijskega turnirja.

"Nisem pokazal svoje najboljše igre, tako je bilo pravzaprav od prve tekme naprej. Boril sem se s formo, iskal sem jo in na trenutke igral dobro, a po drugi strani kdaj tudi preveč panično. To se je pokazalo takoj, ko igraš z enim 'top' igralcem na tej ravni," je še o malenkostih, ki odločajo, razlagal 18. igralec svetovne lestvice.

Obračun je boljše otvoril Jorgić, vodil je že s 4:1, a je njegov nasprotnik hitro odgovoril in s štirimi zaporednimi točkami izid povedel s 5:4. Nadaljevanje prvega niza je bilo zelo izenačeno, v zaključku pa je Lin povedel z 10:9 in izkoristil prvo zaključno žogo za osvojitev niza.

V drugem nizu je 26-letni Hrastničan vodil že s 5:2, toda tudi tokrat je peti nosilec uspel izenačiti. Slovenski as je še dvakrat prišel do prednosti dveh točk, a je Tajvanec izid prav tolikokrat poravnal, na sedem in na devet. Nato pa je prevzel pobudo z 12:10 in Lin je dobil tudi drugi niz.

Darko Jorgić FOTO: Profimedia

"V prvih dveh nizih sem bil v vodstvu, lahko bi dobil oba. Bil sem preveč nestrpen, prehitro v določenih trenutkih in brez razmišljanja," je priznal Jorgić in spregovoril tudi o tekmecu: "Lin je bil od začetka malce v krču, kar sem občutil. Tudi to, da ni pravi, potem ko je bil pred tremi meseci še poškodovan in ni igral vseh tekem."

Tretji niz je bolje začel Tajvanec, ki je hitro povedel s 5:2. Tokrat je bil Slovenec tisti, ki je vrnil udarec in izenačil na 6:6, a Lin je bil v zaključku niza znova boljši in niz dobil z 11:7.

V četrtem nizu je Jorgić sprva še uspel držati stik z nasprotnikom, po izenačenju na 6:6 pa je trenutno osmi igralec sveta prestavil v prestavo višje in tudi četrti niz dobil z 11:7.

Za konec je Jorgić še enkrat strnil dvoboj v nekaj stavkov in obžaloval lepo priložnost za napredovanje: "Danes sem mogoče premagal sam sebe, še posebej v prvih dveh nizih po vodstvu. Na koncu sem tudi zaradi moje hitre glave in ne razmišljanja na koncu zasluženo izgubil."

Yun-Ju Lin
Yun-Ju Lin FOTO: Profimedia

Lin se bo v četrtfinalu pomeril s Francozom Felixom Lebrunom, v četrtfinale so se zaenkrat uvrstili še Egipčan Omar Assar, Brazilec Hugo Calderano in Južnokorejec Jang Woojin.

Presenetljivo pa je že v drugem krogu proti Švedu Trulsu Moregardu izpadel prvi nosilec turnirja Kitajec Wang Chuqin.

Jorgića po koncu posameznih bojev zdaj čakajo še ekipne tekme. Slovence prvi dvoboj z domačini čaka v ponedeljek. Ob Hrastničanu sta v ekipi še Deni Kožul, ki je na turnirju posameznikov izgubil v drugem krogu proti Japoncu Shunsukeju Togamiju, ter Peter Hribar. Rezerva je Aljaž Godec.