Olimpijske igre

'Nisem favorit, ker je Alcaraz dokazal, da je trenutno najboljši igralec na svetu'

Pariz, 03. 08. 2024 09.05 |

Rekorder po številu osvojenih teniških turnirjev za veliki slam Novak Đoković je le še zmago oddaljen od olimpijskega zlata. Sedemintridesetletni srbski zvezdnik pa je že z uvrstitvijo v polfinale dosegel svoj največji uspeh na poletnih olimpijskih igrah.

Konec polfinalnega prekletstva je "veliko olajšanje" za Novaka Đokovića, ki se je pri 37 letih v svojem četrtem polfinalu na OI ter na svojih petih igrah prvič v dolgoletni karieri prebil v finale, ko je s 6 : 4, 6 : 2 premagal Italijana Lorenza Musettija.

"Zdaj je težko zbrati vsa čustva, to so moje pete igre, prvič mi je uspelo priti v finale. Trikrat sem izgubil v polfinalu, ne bom se ustavil tukaj, grem naprej po zlato. Upam, da sem razveselil navijače v Srbiji, in upam na najboljše v finalu," je dejal Đoković za RTS.

Carlos Alcaraz in Novak Đoković po finalu letošnjega Wimbledona
Carlos Alcaraz in Novak Đoković po finalu letošnjega Wimbledona FOTO: AP

Na poletnih igrah 2008 v Pekingu je Đoković z bronom osvojil svojo edino olimpijsko medaljo doslej. Leta 2012 v Londonu in 2021 v Tokiu je bil četrti. Njegova zadnja ovira je Španec Carlos Alcaraz, ki je letos Srba premagal v finalu Wimbledona, osvojil pa je tudi turnir Roland Garros, kjer potekajo olimpijski boji.

"Upam na najboljši razplet doslej, jaz doslej nisem izgubil niza, on tudi ne. Vem, kaj predstavlja ta izziv, najtežjo tekmo doslej. Sem v finalu olimpijskih iger, dovolite mi, da to proslavimo," je dodal Đoković.

Ko se je ozrl proti finalu, je dodal, da je favorit dvoboja komaj 21-letni Španec. "Ne štejem se za favorita, ker je Alcaraz dokazal, da je trenutno najboljši igralec na svetu," je dejal prvi nosilec olimpijskega turnirja, ki vseeno meni, da ima proti Alcarazu boljše možnosti na pariškem pesku kot na travnati klasiki v Wimbledonu.

"Občutek imam, da sem drugačen igralec, kot sem bil v Wimbledonu," je zatrdil Srb.

Na dosedanjih šestih medsebojnih obračunih sta tekmeca zmagala po trikrat.