STA, T.Š.
0

Union Olimpija je v Tivoliju brez Marka Miliča za šest točk premagala Široki.

V opoldanski košarkarski matineji je v Tivoliju moštvo Union Olimpije strlo odpor Širokega in slavilo za šest točk.

Ljubljančani so se proti zadnjeuvrščeni ekipi lige NLB precej namučili za šesto zmago v devetih tekmah. Čeprav je trener zmajev Memi Bečirović pred tekmo izrazil zaskrbljenost, kako motivirati varovance po odmevni zmagi v evroligi nad moskovskim CSKA, so domači košarkarji le prišli do zmage, čeprav so odpor Širokega strli šele v drugem polčasu.

Po poškodbi je trener veliko minut na parketu namenil Mauriceu Baileyju, ki je potrdil, da med odsotnostjo ni veliko izgubil, prvi nastop v ligi NLB pa je dočakal tudi Mirko Mulalić, ki je bil v minulih osmih tekmah zgolj na klopi. Zmaji so tekmo odigrali brez Marka Miliča in Mirze Begića.

V prvem delu so gosti Olimpiji povzročili nemalo težav, saj so domači prvič povedli šele v 8. minuti (11:10). Potem so gosti ob koncu četrtine spet prišli v ospredje, a so se domači vrnili v igro. Največ težav je domačim košarkarjem povzročal novinec v vrstah Širokega Sherif Karim Fajardo, ki je bil ključni mož igre gostov tudi po odmoru. Olimpijo je v teh minutah nad vodo držal Bailey in jo z nizom sedmih točk spet pripeljal nazaj v ospredje (50:46). Ko sta ga dopolnila še Ronell Taylor in Cristopher Booker, so domači spet lažje zadihali (58:47) in v zadnji četrtini prišli do zmage, ki jo je s trojko v zadnji minuti zapečatil Jasmin Hukić.

To je bila edina slovenska zmaga v 9. krogu NLB-lige, saj sta izgubila tako Helios kot Geoplin Slovan.

Union Olimpija -
Široki Prima 84:78 (22:16, 42:37, 65:54)
Dvorana Tivoli, gledalcev 500, sodniki: Jovčić (Srbija), Lepetić (Črna gora), Nešković (Srbija).
Union Olimpija: Hukić 6, Bailey 13 (4:6), Taylor 12, Dragič 2, Dončić 7 (1:2), Booker 16 (2:3), Zupan 11 (2:2), Rizvić 7 (1:2), Mulalić 3, Anderson 7.
Široki Prima pivo: Šola, Bubalo 10 (0:1), Dijan 7 (1:2), Štemberger 14 (2:2), Fajardo 25 (6:8), Tomas 18 (4:4), Župic 4.
Prosti meti: Union Olimpija 10:15, Široki Prima pivo 13:17.
Met za tri točke: Union Olimpija 8:19 (Hukić 2, Dončić 2, Bailey, Zupan, Mulalić, Anderson), Široki Prima pivo 9:25 (Fajardo 3, Tomas 2, Štemberger 2, Bubalo 2).
Osebne napake: Union Olimpija 18, Široki Prima pivo 21.
Pet osebnih: Zupan (40.); Fajardo (38.), Tomas (40.).