Odločili kazenski streli

Jesenice, 08. 12. 2006 21.29 |

Hokejisti Jesenic so v 28. krogu avstrijske lige Ebel po kazenskih strelih izgubili z ekipo Black Wings Linz.

Tako kot so gostje napovedovali, so se prve od dveh zaporednih tekem "železarskih" moštev udeležili številni navijači iz Linza, ki so izkoristili praznični dan v Avstriji. Tako je bilo vse pripravljeno za navijaški obračun in seveda tudi za obračun na ledeni ploskvi. Slednjega so za odtenek bolje začeli gostje, ki so imeli že po dveh minutah številčno prednost, ki pa ni obrodila sadov, zato pa so bili ob prvem takšnem poskusu uspešnejši domači, ki so zadeli preko Foxa. Za prve žvižge domačega občinstva je poskrbel Martin Hohenberger, ki je z glavo udaril Marcela Rodmana, a brez hujših posledic, le napadalec Linza se je moral za ta napad hladiti deset minut. Domači so po zadetku zaigrali bolj napadalno, a ploščka jim ni uspelo spraviti za hrbet Juergena Penkerja, v domačih vratih v 11. minuti nekoliko slabše posredoval sicer zelo zanesljivi Kotyk in Finec Virtanen je poskrbel za izenačenje.

Začetek drugega dela za domače ni bil prav vzpodbuden. V dobrih dveh minutah so hitro prejeli dva zadetka, kar je bil znak za alarm v domači vrsti. Najprej so prek Goličiča znižali na gol zaostanka, ko pa je zadel še David Rodman, se je vse začelo znova. A ne za dolgo. V 32. minuti je Tomaž Razingar nehote podrl Kenta Slafija, ki je moral na pregled v jeseniško bolnišnico, "Raza" pa predčasno pod prho. Petminutno številčno prednost so gostje izkoristili in na zadnji odmor odšli z minimalno prednostjo. Zadnji del se je za domače zadel šokantno. Gostje so že po petih minutah ušli na +3. A sledil je preobrat, zanj pa je najbolj zaslužen prvi napad z razpoloženim Davidom Rodmanom, ki je dosegel "hat-trick". Gola v podaljšku ni bilo, zmagovalca pa je odločila loterija kazenskih strelov, v kateri so bili boljši Avstrijci.

Nova tekma istih nasprotnikov bo na sporedu že v nedeljo, spet v jeseniški dvorani Podmežakla.

Dvorana Podmežakla, gledalcev 2500, sodniki: Tschebull, Kaspar, Wohlmuth (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Fox (M. Rodman, Dervarič, 7.), 1:1 Virtanen (P. Winzig, 11.), 1:2 Baumgartner (Hohenberger, Lukas, 23.), 1:3 Hohenberger (Groleau, 25.), 2:3 Goličič (Polončič, 27.), 3:3 D. Rodman (Fox, Robar, 32.), 3:4 Virtanen (Perthaler, Gaucher, 34.), 3:5 Lukas (Baumgartner, Hohenberger, 46.), 3:6 Shearer (Virtanen, 46.), 4:6 D. Rodman (M. Rodman, Fox, 48.), 5:6 Fox (M. Rodman, D. Rodman, 52.), 6:6 D. Rodman (Fox, Glavič, 54.);
kazenski streli: Baumgartner za Linz.
kazenske minute: Acroni Jesenice 16 + 25 (Razingar), Black Wings Linz 18 + 10 (Baumgartner).