Nova zmaga Acronija

Jesenice, 23. 01. 2007 22.22 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 41. kroga avstrijske lige premagali ekipo KAC iz Celovca s 5:2.

Obisk v dvorani Podmežakla je bil na tekmi s koroškim tekmecem najslabši letos, na tribunah pa ni bilo niti gostujočih navijačev, ki so zavoljo težav v prometu ostali na severni strani karavanškega predora. Toda to ni motilo domačih hokejistov, ki jih je tokrat vodil Marjan Kozar, kajti glavni trener Matjaž Kopitar je odšel V Dallas na All star tekmo novincev lige NHL, kjer bo zaigral tudi njegov sin Anže Kopitar.

Acroni je na lestvici avstrijske hokejske lige Ebel na četrtem mestu
Acroni je na lestvici avstrijske hokejske lige Ebel na četrtem mestu FOTO: POP TV

Že v prvi tretjini so domači goste iz Celovca postavili na realna tla in pokazali, kdo je gospodar v hiši. Nekaj nevarnih strelov Korošcev je domači vratar Gaber Glavič zanesljivo ukrotil, zato pa je bil pri strelu vnovič Aaron Fox, ki je bil krvnik tekmecev že na dvoboju v Celovcu. V drugem delu so gostje pokazali precej več kot v prvi tretjini, njihova igra je bila precej bolj tekoča, vendar poti do Glavičeve mreže nikakor niso našli, saj je imel jeseniški vratar tokrat svoj večer, kar je dokazal s kar 17 obrambami v srednjem delu tekme. Domači so bili v drugem delu v navidez podrejenem položaju, a so z odlično igro v obrambi držali tekmeca na varni razdalji, ko pa je Marcel Rodman zadel še z igralcem manj, je bila nova zmaga proti večnim tekmecem iz Celovca zelo blizu. Gorenjci so morali svojo zmago v zadnjem delu le še potrditi, kar je storil Fox s svojim tretjim zadetkom že po šestih minutah, vendar pa je sledilo tudi nekaj slabših minut Železarjev, kar so gostje izkoristili v slabi minuti z dvema zadetkoma, toda zmaga ni bila vprašljiva.

Železarje konec tedna čakata vnovič dve težki gostovanji. V petek gredo na pot v Salzburg, v nedeljo pa še enkrat v olimpijski Innsbruck.

Dvorana Podmežakla, gledalcev 1500, sodniki: Laegle, Hollenstein, Huetter (vsi Avstrija)
Strelci: 1: 0 Razingar (Pare, Dervarič, 7.), 2:0 Fox (D. Rodman, Kranjc, 15.), 3:0 Fox (D. Rodman, M. Rodman, 17.), 4:0 M. Rodman (Varl, 37.), 5:0 Fox (46.), 5:1 Rebek (Hinz, 54.), 5:2 Intranuovo (Hinz, Aitken, 55.)
Kazenske minute: Acroni Jesenice 12, KAC Celovec 16