Nova teniška zvezda

Melbourne, 13. 01. 2007 09.36 |

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač bo nastopila na odprtem prvenstvu Avstralije.

Andreja Klepač je vzhajajoča zvezda teniških igrišč.
Andreja Klepač je vzhajajoča zvezda teniških igrišč. FOTO: POP TV

Slovenija bo imela na prvem letošnjem teniškem turnirju za grand slam v avstralskem Melbournu dve predstavnici v konkurenci posameznic. Ob Katarini Srebotnik, ki je 21. nosilka odprtega prvenstva Avstralije, še Andrejo Klepač, ki si je z uspešnimi nastopi v kvalifikacijah prvič v karieri priborila nastop na enem od turnirjev velike četverice. Klepačeva se bo v prvem krogu glavnega turnirja pomerila s Kitajko Peng Šuaj.

Najboljša slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik je ne lestvici WTA pridobila mesto. Zdaj je 22., Andreja Klepač pa je zadržala 212. mesto.

V zadnjem krogu kvalifikacij je bila nasprotnica 21-letne Klepačeve, ki na lestvici WTA zaseda 212. mesto, Nemka Vanessa Henke. Slovenka je bila prepričljivo boljša in je v manj kot uri odpravila tekmico s 6:1, 6:1, do zmage pa si je pomagala tudi s sedmimi asi.

Američan Blake zmagal v Sydneyju

Američan James Blake, ki je bil tretji nosilec teniškega turnirja v Sydneyju z nagradnim skladom 335.000 evrov, je v finalu premagal Španca Carlosa Moyo s 6:3, 5:7 in 6:1. Blake je na tem turnirju slavil že lani in je po Petu Samprasu in Lleytonu Hewittu tretji tenisač, ki je ubranil naslov. Blake je v letu dni osvojil šest turnirskih naslovov, Moya pa je bil v finalu Sydneyja poražen tretjič; neuspešen je bil že leta 1997 in 2004.

Roddick na ekshibiciji boljši od Federerja

Španski teniški igralec David Ferrer je zmagovalec turnirja v novozelandskem Aucklandu z nagradnim skladom 300.000 evrov. V finalu je tretjepostavljeni Ferrer ugnal prvega nosilca in rojaka Tommyja Robreda s 6:4, 6:2.

Američan Andy Roddick pa je zmagovalec ekshibicijskega teniškega turnirja Kooyong Classic v Melbournu. V finalu je premagal najboljšega igralca na svetu Švicarja Rogerja Federerja s 6:2, 3:6, 6:3.

Tretje mesto je pripadlo Britancu Andyju Murrayju, ki je ugnal Rusa Marata Safina s 7:6 (7:2), 6:2. Roddick je ubranil lansko zmago na tem tekmovanju in šele drugič v karieri ugnal Švicarja, vendar te zmage v uradnih statistikah ne bodo upoštevali, tako da bo razmerje še naprej 12:1 v korist Federerja.