Zmago Atletica zasenčila poškodba Jana Oblaka

Bilbao, 15. 10. 2022 23.12 |

Nogometaši Atletico Madrida so v 9. krogu španskega prvenstva gostovali v Bilbau in zmagali z 1:0. Slovenski vratar Jan Oblak je moral sredi drugega polčasa po trku z nasprotnim igralcem zapustiti igrišče zaradi bolečin v zgornjem delu telesa.

Jan Oblak je drugič v tej sezoni moral z igrišča zaradi poškodbe. Tokrat jo je staknil ob posredovanju pred Alexom Berenguerjem. Ob skoku in trku z nasprotnim igralcem ter trdem pristanku na tleh je začutil bolečino v ramenskem obroču, nekaj minut kasneje pa je sam zahteval menjavo zaradi, kot je pokazal soigralcem, bolečin v vratu oz. glavi. Škofjeločan je moral dve tekmi v španskem prvenstvi izpustiti že septembra zaradi poškodbe stegenske mišice.

Strelec edinega zadetka na San Mamesu je bil sicer Antoine Griezmann v 47. minuti. Atletico Madrid je s šesto zmago skočil na tretje mesto.

Statistika tekme Athletic Bilbao – Atletico Madrid

Danes je šele drugo zmago v sezoni zabeležila Sevilla, ki je v minuli sezoni zasedla četrto mesto v La Ligi. V gosteh je premagala Mallorco, edini zadetek na tekmi pa je na začetku drugega polčasa dosegel Nemanja Gudelj.

V nedeljo bo v ospredju obračun med Real Madridom in Barcelono. Večna tekmeca sta izenačena po točkah na vrhu razpredelnice, psihološki moment pa je na strani aktualnih evropskih in španskih prvakov. Katalonci so namreč sredi tedna doživeli hudo razočaranje, saj so si z neodločenim izidom proti Interju praktično zaprli vrata v nadaljevanje tekmovanja v Ligi prvakov.

Poleg 'el clasica' so na sporedu še dvoboji Celta Vigo – Real Sociedad, Espanyol – Real Valladolid in Betis Sevilla – Almeria.