Če bi se strogo držali spodnjih grafičnih postavk, zgodovina pravi, da se bodo napredovanja med štiri najboljša moštva na stari celini veselili nogometaši Barcelone.
Toda, pozor: pri vseh dozdajšnjih napredovanjih katalonskega giganta v naslednji krog izločilnih bojev Lige prvakov, potem ko je na prvi tekmi premagal svojega tekmeca z golom razlike, je treba upoštevati dejstvo, da je v letih 2006, 2008, 2015 in 2019 razpolagal z bistveno (poimensko) močnejšimi zasedbami. A, jasno, imena nemalokrat ne igrajo ključne vloge pri uspešnosti oziroma neuspešnosti enega moštva.
To nenazadnje potrjuje ravno letošnja zasedba Barcelone, ki se poimensko sicer ne more primerjati s tistimi iz zlatega obdobja Josepa Guardiole (2008–2012) ali pa še ene generacije pred tem pod vodstvom Franka Rijkaarda (2006), vendar pa so Gavi, Pedri, De Jong in druščina dokazali, da so v moštvenem smislu še kako konkurenčni najboljšim v Evropi. Paris Saint Germain na drugi strani je le enkrat v svoji zgodovini izločilnih bojev v Ligi prvakov napredoval v naslednji krog, potem ko je izgubil na prvi tekmi z golom razlike.
To se je zgodilo v sezoni 2019/20, ko so Parižani na prvi tekmi v Dortmundu izgubili z 2:1, na povratnem srečanju v francoski prestolnici pa slavili z 2:0 in si tako zagotovili napredovanje. Barcelona je v sezoni 2005/06 slavila v dvobojih s Chelseajem in kasneje z AC Milanom, dve leti pozneje so bili Katalonci uspešnejši tako od škotskega Celtica kot tudi Schalkeja 04 ter še v dveh primerih, ko je bila v sezoni 2014/15 v polfinalu boljša od Manchester Cityja in v sezoni 2018/19 od Manchester Uniteda.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.