Zajc izgubil v Lillu, Monako znova zmagal

Lille, 05. 10. 2024 23.11 | Posodobljeno pred 1 uro

Slovenski nogometaš Miha Zajc je s Toulousom v sedmem krogu Ligue 1 gostoval pri ambicioznem Lillu in izgubil z 1:2. Monako pa je na gostovanju pri Rennesu slavil z 1:2.

Lille - Toulouse
Lille - Toulouse FOTO: Profimedia

Toulouse, za katerega je Miha Zajc igral od 84. minute, je v Lillu povedel v 39. minuti z golom Zakarie Aboukhlala. Angel Gomes in Mitchel Bakker pa sta v drugem polčasu prinesla zmago favoriziranim gostiteljem.

Monako je na gostovanju pri Rennesu slavil z 2:1 in je še naprej brez poraza ter vsaj začasno tudi na vrhu lestvice. Monako je povedel v šesti minuti, ko je zadel Thilo Kehrer, Ludovic Blas je izenačil v 11. minuti, zmago pa je ekipi iz kneževine zagotovil Folarin Balogun v 22. minuti.

Pred tem je St. Etienne s 3:1 odpravil Auxerre, nesporni junak tekme je bil 23-letni gruzijski krilni igralec Zuriko Davitašvili, ki je dosegel vse tri gole za zmagovalce, to so bili tudi njegovi prvi v sezoni.

V petek je tretjeuvrščeni Marseille igral le 1:1 z Angersom in za dve točki zaostaja za Paris Saint-Germainom, ki bo v nedeljo zvečer gostoval v Nici, ter pet za Monacom.

V nedeljo bo še Lyon igral proti Nantesu, Brest proti Le Havru, Reims, ki ga vodi Luka Elsner, proti Montpellieru, Strasbourg pa proti Lensu.