Vrhunci sredinih tekem play-offa za Ligo prvakov

Ljubljana, 22. 08. 2024 06.28 | Posodobljeno pred 26 dnevi

S.V., STA
0

Nogometaši Galatasarayja so na prvi tekmi četrtega kvalifikacijskega kroga Lige prvakov v Švici izgubili proti ekipi Young Boys s 3:2, Salzburg je na Poljskem premagal Dinamo iz Kijeva (0:2), praška Sparta pa Malmo (0:2). Midtjylland in Slovan iz Bratislave sta se razšla z remijem (1:1).

• Vrhunci sredinih tekem play-offa za Ligo prvakov 2. del
    10:34
    Vrhunci sredinih tekem play-offa za Ligo prvakov 2. del
  • Vrhunci sredinih tekem play-offa za Ligo prvakov 1. del
    09:19
    Vrhunci sredinih tekem play-offa za Ligo prvakov 1. del

Slovan iz Bratislave, za katerega igra tudi slovenski branilec Kenan Bajrić, je na prvi tekmi zadnjega kvalifikacijskega kroga nogometne Lige prvakov v gosteh z Midtjyllandom igral 1:1. Bajrić je igral vso tekmo za Slovan, ki je povedel v 59. minuti, strelec je bil Cesar Blackman, 20 minut pozneje pa so Danci izenačili prek Edwarda Chilufye.

Švicarski Young Boys je v Bernu gostil turški Galatasaray, gledalci so videli pet golov, od tega tri v gostujoči mreži. Joel Monteiro je dvakrat zadel v prvem polčasu za švicarsko vodstvo z 2:0, zatem je Michy Batshuayi v 66. in 72. minuti poskrbel za izenačenje, zmagoviti gol pa je domačim zagotovila uspešno izvedena enajstmetrovka Filipa Ugrinića v 86. minuti. Pred tem je bil pri gostih izključen Abdülkerim Bardakci.

Švedski Malmö je igral proti češki Sparti iz Prage in pred domačimi gledalci izgubil z 0:2. Čehom sta lepo prednost priigrala avtogol Jensa Strygerja Larsna v 30. minuti ter gol Mateja Ryneša v 88. minuti.

Dinamo iz Kijeva je v Lublinu izgubil proti avstrijskemu Salzburgu prav tako z 0:2. Za Avstrijce sta zadela Nene Dorgeles v 29. in Maurits Kjaergaard v 49. minuti iz kazenskega strela.