Chelsea in Liverpool še naprej zaostajata sedem točk za vodilnim Manchester Unitedom, ki je na gostovanju na vročem stadionu St. James Park v Newcastlu vsem demonstriral, zakaj je prepričljivo na vrhu elitne angleške nogometne lige. V trdi nogometni bitki je četa menedžerja Alexa Fergusona sicer že po devetih minutah zaostajala, a si potem vseeno priigrala tri točke, za katere sta poskrbela Wayne Rooney in Dimitar Berbatov. Premeteni lisjak na klopi Rdečih vragov Ferguson je tudi po že dvajseti prvenstveni zmagi ostal trdno na tleh: "Nič še ni odločeno. Poglejte v Španijo, primer Barcelone iz te sezone je zelo poučen. Ne smemo popustiti niti za milimeter."

Zasledovalca Chelsea in Liverpool lahko samo upata na spodrsljaj Manchester Uniteda, ki je v tej sezoni že osvojil dve lovoriki, še naprej pa ostaja v igri za trofejo v ligi prvakov, domačem pokalu in prvenstvu. Chelsea je v prejšnjem krogu rešil Frank Lampard, v tem krogu pa v Portsmouthu Dider Drogba. Menedžer "modrih" Guus Hiddink priznava, da bo Manchester United zelo težko ujeti: "Imajo odlično in zelo izkušeno moštvo, zato je dobro, da tudi mi zmagujemo. Tako jim dihamo za ovratnik in vršimo pritisk nanje." Tudi Liverpool je vknjižil zmago. Pred svojimi gledalci je premagal Sunderland z goloma Davideja Ngoga in Yossija Benayouna. Menedžer "rdečih" Rafa Benitez spet lahko malce lažje diha: "Nujno smo potrebovali zmago. Moštvo je tokrat pokazalo karakter po bolečem porazu proti Middlesbroughu. Ta zmaga nam je dvignila samozavest."

Iz kroga v krog pa je manj upanja na obstanek za West Brommwich Albion, pri katerem je v eni od glavnih vlog na sredini igrišča naš Robert Koren. Tokrat je slovenski reprezentančni kapetan s soigralci gostil londonski Arsenal in še osemnajstič v sezoni je WBA igrišče zapustil sklonjenih glav. Korenov šef Tony Mowbray tarna, da ima na voljo premalo kakovostnih igralcev s pravim karakterjem: "Večina igralcev je tehnično odlično podkovanih in lahko brez težav igra na takem nivoju, toda tega ni videti, razen v redkih primerih. To je zame res nepojmljivo." WBA za rešilnim sedemnajstim mestom, na katerem je trenutno Portsmouth, deset krogov pred koncem prvenstva zaostaja ulovljivih šest točk.

Na preostalih tekmah je Tottenham dobro napolnil mrežo Middlesbrougha, Aston Villi pa, kot vse kaže, počasi zmanjkuje sape. Manchester City je z zmago z 2:0 zaustavil neverjetno Aston Villino serijo sedmih zaporednih zmag v gosteh in po sobotnem nepričakovanem remiju proti Stoku ima menedžer ekipe iz Birminghama Martin O'Neill zagotovo kakšen siv las več na glavi.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.