Ljubljana, 22. 11. 2009 08.53 |

V 11. krogu španske Primere Division je Real Madrid doma ugnal Racing Santander (1:0) in se tako zavihtel na vrh prvenstvene tabele. Do takrat vodilna Barcelona je gostovala pri Athleticu iz Bilbaa in le remizirala (1:1).

Athletic Bilbao
Athletic Bilbao FOTO: Reuters

Real je srečanje začel odločno in že v uvodnih minutah zagospodaril na igrišču. V 22. minuti je obramba Santanderja le klonila, za vodstvo Madridčanov je zadel argentinski reprezentant Gonzalo Higuaín (1:0). To je bil njegov šesti zadetek v letošnji sezoni. Real je svojo prednost brez težav zadržal in se tako zavihtel na sam vrh španske lige.

Barcelona je gostovala pri Athleticu iz Bilbaa in le remizirala (1:1). Katalonci so v prvem polčasu narekovali ritem igre. Najprej je poizkus Seydouja Keitaja končal mimo leve vratnice. Tudi strel Lionela Messija je zletel mimo vrat. Domači so ob koncu prvega polčasa zapravili lepo priložnost za vodstvo. Javi Martinez je z neposredne bližine s strelom z glavo meril premalo natančno. V nadaljevanju so najprej zadeli igralci Pepa Guardiole, ki so v 54. minuti po akciji Xavija in Danija Alvesa prišli do vodstva z 1:0. Nekaj minut kasneje pa je vroče domače navijače razveselil rezervist Gaizka Toquero, ki je zadel za končnih 1:1. Barcelona je tako vknjižila tretji remi v sezoni in vrh lestvice morala prepustiti rivalu iz Madrida.

Real ima točko prednosti pred Barcelono in na novi El Classico, ki bo prihodnji konec tedna na Nou Campu, prihaja kod vodilno moštvo španske La Lige.

KOMENTARJI (38)

Miskolin77
23. 11. 2009 07.11
Sodnike kaznovat!!! Ni tekme da nebi naredili napake.
StiffMeister
22. 11. 2009 18.40
Mislim seveda gol za zmago Barce včeraj. Pozna se malce odsotnost Ibre kaj si moreš.
22. 11. 2009 18.39
Vsekakor ne morate primerjati ekipe Racinga ter Athlethica B. Mislim da lahko priznate da je druga ekipa tprej tekmec Barce mnogo kakovostnejša, seveda to ne more biri opravičilo za neodločen rezultat kajti tekma je bila odprta in gol bi vsekakor morali zabiti. Kar se tiče tekma Reala spet dvomljivo sojenje sodnikov nič novega za La Ligo. Sicer pa upam na čimboljši El Classico z vsemi zvezdami na igrišču da se dokončno pokaže kdo bo zmagovalec. Sicer pa : "VAMOS BARCA!
master123
22. 11. 2009 17.13
master123
ja real je prvih 45 minu dominiral, z posestijo 72%- 27% v njihovo korist, drugi polčas pa brezveze
22. 11. 2009 15.56
sm gledu sam tekmo reala iz madrida in lahko recm da so mel sreco da je sodnik pisku ofsajd ... igra nc posebnga !! barce zv nism gledu ker je pac pozn igrala a sobota je ... tko da nebi znv nc pokomenterat ... VISCA BARCA !!
gfloww
22. 11. 2009 15.26
edina tekma ki jo spremljam v španski ligi! Angleška itak najjača ;D El classico si pa zmerej z veseljem pogledam :D
messi.
22. 11. 2009 13.41
pride še forma barce,boste vidli!
elzan
22. 11. 2009 13.33
barcelona ima najlepso igro in vi lahko recete karkoli! sedaj smo navijacii in cela barcelona u krizi kajti leo messi upam seveda da bo lahko igral toda pravijo da proti interju po vprasliv ! upam da bo ibrahimovic vsaj proti realu igrau! mislim da bi bilo lepo da so vsi zvezniki na tekmi elclasico in da uzivamo v ugledu tekme! vamos barca!
sportsmanship
22. 11. 2009 12.41
el clasico bo neodločen 0:0
Robby.
22. 11. 2009 12.06
CRX_98 22.11.2009, 11:27 2 Robby23 tudi real ne zna dat gola takrat ko je treba. denimo vcerja higuain je vceraj res zabil, ampak je se bil 1x potem popolnoma sam pred golom, pa je prav porazno bincnil. za moje pojme je real vceraj, do 1. gola zaigral zares odlicno. ampak potem pa neko povprecno igro. se gol so dobil, res da je bil razveljavljen. dobro saj je tudi benzemaju bil razveljavljen, ampak to ni opravicilo. taksna priloznost kot jo je imel vcerja higuain vcejar mora bit gol. athletic je vceraj lepo dokazal kako se to kaznuje. barca oz. messi ni zabil res odlicne priloznosti in so nasprotniki to lepo kaznovali in jim ukradli 2 zlata vredni tocki. real je vceraj imel sreco da so odsli zmagovalci. kajti minimalna prednost, proti zadnje uvrscenem klubu za moje pojme ni vredna nic!!! tako da upam da se bodo nogometasi malce zbistrili do El Classica in bo res odlicna tekma. kajti ne real in barca ne igrata na nivoju. lp lepi koment sklepam da si navijač reala in je lepo slišat tudi mnenje od nekoga ki ni neki wnb navijač res obe ekipi igrata povprečno do derbija še je 1 teden cajta je dovol da se pomenijo zbistrijo glava in pol pokažejo kaj je nogomet pa naj zmaga bolši upam na zmago barce pa če bo tudi real zmago bom vam vsem navijačem čestito lepo bo že zasluženo
we.see.we.judge
22. 11. 2009 11.39
Ronaldo car piše smse žokam :D:D
22. 11. 2009 11.37
Komi čakam El Clasico tekma bo zlo zlo zanimiva naj zmaga BOLJŠI ... HALA MADRID!
Marko Betlehem
22. 11. 2009 11.34
še sam teden dni pol pa el clasico :) upam na zmago reala seveda :)
CRX_98
22. 11. 2009 11.27
ata787
22. 11. 2009 11.17
Jejhata...Barca letos igra čist enako ko lani, ne mi pisat da slabš (zgleda ne gledate tekm) sam problem je, da je očitno Messiju stopila slava v glavo in nezainteresirano zaklučuje brilijantne akcije. Potem pride pa gol na drugi strani, nervoza, in potem seveda grejo pike. Guardiola ga bi mogu enkrat pošteno nakrolit in bi blo vse v redu. Upam,da se vse poštima do Interja in do El Classica. lp
ortic7
22. 11. 2009 10.53
plani Ja vidi se ka so eto'o-ja prodali...zato pa ne more eto'o doseči zadetka pri interju, razen iz 11m pa še te si ne pribori sam...ibro pa je dosegel 7 golov in imel kar nekaj podaj za čist zadetek...