Veliki preobrat Videmčanov in skok na vrh v Serie A

Rim, 16. 09. 2024 22.39 | Posodobljeno pred dvema dnevoma

M.J., STA
0

Odigrani sta bili še zadnji tekmi 4. kroga italijanske Serie A. Videmski Udinese je imel priložnost, da se z morebitno zmago na gostovanju v Parmi zavihti na sam vrh tabele. Videmčanom je uspel veliki met, saj so po preobratu v drugem polčasu, zaostajali so že z 0:2, prišli do blesteče zmage (3:2) in tudi preboja na sam vrh razpredelnice. V dresu črno-belih sta nastopila tudi slovenska reprezentanta Sandi Lovrić in Jaka Bijol. Na drugi tekmi večera je Lazio doma ugnal Verono (2:1).

Parma vs Udinese
Parma vs Udinese FOTO: Sofascore.com

Udinese, katerega člani so trije slovenski nogometaši - Jaka Bijol, Sandi Lovrić in David Pejičić - je hit začetka italijanskega prvenstva. V četrtem krogu je po preobratu v Parmi slavil s 3:2 in skočil na vrh Serie A. Videmčani so po prvem polčasu zaostajali 0:2, v drugem delu pa se je v junaka prelevil Francoz Florian Thauvin, ki je dosegel dva zadetka. Po znižanju zaostanka Lorenza Lucce na začetku drugega polčasa, je bil Thauvin natančen v 68. in 77. minuti.

Jaka Bijol je igral celo tekmo, Sandi Lovrić je bil na igrišču do 69. minute, 17-letni David Pejičić, ki je sicer član mladinske vrste Udineseja, pa je prav danes podaljšal pogodbo s klubom do 2027.

Jaka Bijol
Jaka Bijol FOTO: Global Game Media

Udinese, ki se je v minuli sezoni boril za obstanek, ima po treh zmagah in enem neodločenem izidu deset točk. Eno manj ima Napoli, z osmimi pa mu sledijo aktualni prvak Inter, rekorder po naslovih v Italiji Juventus (36-krat prvak) ter Torino.

Zasedba nemškega trenerja Koste Runjaića bo v naslednjem krogu gostovala pri Romi (22. 9.), teden kasneje oziroma 28. septembra pa bo na stadionu Friuli v Vidmu gostila Inter.