Torino poražen na domačem terenu

Torino, 21. 09. 2008 13.57 |

Tekmo 3. kroga italijanske nogometne lige med Torinom in Interjem so na stadionu Olimpico z 1:3 dobili gostujoči igralci.

Objem Zlatana Ibrahimovića (desno) in Leita Ribeira Adriana (v sredini).
Objem Zlatana Ibrahimovića (desno) in Leita Ribeira Adriana (v sredini). FOTO: Reuters

Na stadionu Olimpico sta se pomerili ekipi Torina in Interja. Tekmo 3. kroga italijanske nogometne lige so z zmago zaključili gostujoči igralci. V prvih dvajsetih minutah srečanja je na zelenici prevladoval predvsem taktični boj, obetavnejšo igro pa so pokazali domači. Do prve spremembe je prišlo v 24. minuti, ko je za vodstvo Interja poskrbel Marco Pisani, ki je nesrečno zatresel lastno mrežo. Le malce pozneje je v 26. minuti za povišanje vodstva na 2:0 poskrbel Douglas Maicon.

Drugi polčas so oboji začeli z bolj napadalno igro. Po prvem neuspelem poizkusu je Zlatan Ibrahimović v 51. minuti ponovno prišel do žoge in s hitrim prodorom povišal izid na 3:0 ter zapečatil usodo gostiteljev. Varovanci Giovannija De Biasija so še naprej poizkušali z napadi, a je bila obramba premočna. Šele v 76. minuti so dosegli prvi zadetek, ko je podajo Jürgena Saümela dobro izkoristil Elvis Abbruscato in zatresel mrežo Julija Cesarja, za končnih 1:3.

Torino - Inter 1:3 (0:2)