La Corunja, 30. 01. 2010 19.46 |

V 20. krogu španske La Lige je na stadionu Riazor Deportivo moral priznati premoč gostom iz Madrida, ki so zasluženo slavili zmago z rezultatom 3:1. Barcelona pa je slavila minimalno zmago pri Sportingu iz Gijona.

Karim Benzema je dvakrat zadel za zmago Reala.
Karim Benzema je dvakrat zadel za zmago Reala. FOTO: Reuters

Na stadionu Riazor je Deportivo gostil Real Madrid, ki v La Corunji ni slavil že dolgih 18 let, nazadnje je bilo to 2. novembra leta 1991. Trener Manuel Pellegrini tokrat ni mogel računati na Pepeja, Garayja, M. Diarra, L. Diarra, Gaga, Van der Vaarta in kaznovanega Cristiana Ronalda. Gostje iz Madrida so srečanje odločno začeli in že v uvodnih minutah je Francoz Karim Benzema z močnim strelom od daleč preizkusil vratarja Daniela Aranzubio, ki je žogo odbil v kot. V 13. minuti pa so gostje prišli do želenega vodstva, igralci Deportiva se niso dobro znašli v kazenskem prostoru in napako domače obrambe je kaznoval Granero, ki je s strelom z glavo premagal domačega čuvaja mreže (1:0). Real ni popuščal in zasluženo vodstvo povišal ob izteku prvega dela igre, ko so galaktiki izvedli lepo akcijo, z izjemno potezo s peto se je izkazal Guti, ki je podal do Benzemaja, ta pa je zadel nebranjeno mrežo in povišal vodstvo na 2:0.
V drugem polčasu so gostje iz Madrida še naprej gospodarili na igrišču in svoje vodstvo brez težav zadržali do konca tekme. Domačim navijačem je nekaj upanja ob koncu srečanja prinesel Riki, ki je z najstrožje kazni znižal zaostanek na 2:1. Toda že v naslednjem napadu so igralci Reala zasluženo zmago samo še potrdili. Drugič na srečanju se je med strelce vpisal Benzema in postavil končnih 3:1.

Pedro je zadel za novo zmago Barcelone.
Pedro je zadel za novo zmago Barcelone. FOTO: Reuters

Barcelona je upravičila vlogo favorita na gostovanju pri Sportingu iz Gijona. Varovanci Pepa Guardiole so na igrišču zagospodarili od prvega sodnikovega žvižga in vse do konca srečanja. Katalonci so že v uvodnih minutah zapravili vodstvo. Lionel Messi je lepo podal v kazenski prostor, tam pa je bil premalo natančen Andrés Iniesta. V 30. minuti pa so gostje iz Barcelone prišli do zmagovitega zadetka. Inesta je lepo podal v prazen prostor, Pedro se je izognil 'ofsajd' zanki in se tako sam znašel pred domačim vratarjem ter ga uspešno premagal (1:0). Igralci Sportinga iz Gijona na srečanju niso resneje ogrozili vrat Victorja Valdesa. Barcelona je brez težav prišla do novih treh točk.