
Nogometna tekma 5. kroga italijanske Serie A med Romo in Atalanto se je končala z zmago gostiteljev. V uvodnih minutah tekme so boljšo igro pokazali varovanci Luigija Del Nera. Domači nogometaši so jim sledili in v 17. minuti z malo sreče zatresli mrežo nasprotnikov. Za vodstvo z 1:0 je poskrbel kapetan Christian Panucci, ki je po podaji iz kota zadel. Čeprav nogometaši Rome niso pokazali prave forme, jim je v 31. minuti ponovno uspelo na noge spraviti svoje navijače. Na 2:0 je po podaji Jeremyija Meneza povišal Mirko Vućinić. Proti koncu prve polovice tekme sta obe ekipi še nekajkrat poizkušali z napadi vendar neuspešno.
V drugem polčasu so nogometaši pokazali zametke agresivne igre, vendar se tempo tekme ni spremenil. Lepo priložnost je v 53. minuti zapravil John Arne Riise, ki je s prostega strela zadel živi zid in mrežo Atalante pustil nedotaknjeno. V nadaljevanju je poizkušal še Alberto Aquilani, a je še pravočasno posredoval Ferdinando Cappola. Gostujoči so prvo lepo akcijo pokazali v 78. minuti, ko je v kazenskem prostoru poizkušal Jaime Valdes, ki je za las zgrešil. To je bila tudi zadnja lepa priložnost, a izid se do konca ni več spremenil.
Izid:
Roma - Atalanta 2:0 (2:0)
Strelci:
1:0 Panucci (17.)
2:0 Vućinić (31.)
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.