Milano, 24. 01. 2010 19.36 |

V 21. krogu Serie A je bil na sporedu večni derbi med mestnima tekmecema Interjem in AC Milanom. Po sila razburljivem srečanju so zasluženo slavili varovanci Joseja Mourinha (2:0).

Izjemno razburljiv prvi polčas so bolje začeli domači nogometaši. Že v uvodnih minutah so si priigrali kar nekaj nevarnih priložnosti in v osmi minuti so se lahko varovanci Leonarda le Didi zahvalili, da se nerazzuri niso znašli v rezultatski prednosti. Že v naslednjem napadu pa gostujoči vratar ni mogel preprečiti vodstva Interja. Hiter protinapad je z natačnim strelom v vratarjev levi spodnji kot kronal Argentinec Diego Milito. Hladen tuš je rossonere le predramil, ki so odločneje krenili proti vratom Julia Cesarja. Za razburjenje domačih navijačev je v 27. minuti poskrbel glavni sodnik, ki je zaradi (nespotrebnega) ugovarjanja izključil nizozemskega reprezentanta Wesleyja Sneijderja. Gostje so z igralcem več na zelenici kmalu prevzeli vajeti v svoje noge, vendar poti do mreže Cesarja niso našli. Lahko bi rekli, da je spektakel na Giuseppe Meazzi prava živčna vojna, saj je delilec pravice pokazal kar 3 rumene in rdeč karton.

Nogometna poslastica 21. kroga Serie A tudi v nadaljevanju ljubiteljev okroglega usnja ni pustila ravnodušnih. AC Milana je krenil na vse ali nič in varovance kontraverznega Joseja Mourinha stisnili na svojo polovico. Priložnosti so se pred domačimi vrati vrstile kot po tekočem traku, Inter pa je prežal s protinapadov. Eden izmed teh bi se lahko kaj kmalu mizerno končal za ljubitelje rossonerov. V 62. minuti se je namreč Goran Pandev iz oči v oči znašel pred Brazilcem v vratih italijanskega prvoligaša. Krajšo je potegnil makedonski reprezentant, saj je njegov strel ustavila vratnica. Svojo 'napako' pa je popravil že čez tri minute. Giuseppe Favalli je na robu kazenskega prostora nespametno zrušil Maicona. Sodnik je brezkompromisno pokazal na prosti strel, Pandev pa je s pravo mojstrovino povišal vodstvo Interja. Varovanci Leonarda so do konca srečanja jalovo napadali, saj se je vsak poizkus, bolj kot ne, končal na robu kazenskega prostora neroazzurov. Inter je zasluženo osvojil nove tri točke in si na prvenstveni lestvici pred AC Milanom priigral občutnejšo prednost v boju za Scudetto. Omeniti velja, da je brazilski virtuoz Ronaldinho v sodnikovem podaljšku zapravil strel z bele točke.

Inter - AC Milan 2:0 (1:0)