Catania porazila Atalanto

Catania, 20. 09. 2008 17.07 |

Nogometna tekma 3. kroga italijanske Serie A med Catanio in Atalanto se je zaključila z izidom 1:0. Za veselje domačih je, v 59. minuti, poskrbel Michele Paolucci.

Cristiano Doni
Cristiano Doni FOTO: Reuters

Nogometna tekma 3. kroga italijanske Serie A se je končala z zmago Catanie (1:0). Na stadionu Angelo Massimino so v prvem delu tekme bolje igrali varovanci Walterja Zenge, ki so pokazali napadalnejšo in bolj agresivno igro. V začetnih tridesetih minutah je do najlepše priložnosti prišel Giuseppe Mascara, ki je nesrečno zadel okvir vrat in s tem zapravil možnost za vodstvo Catanie.

Proti koncu prvega polčasa je svojo podjetnost pokazala tudi Atalanta in močno pritisnila proti golu nasprotnika. V zadnji minuti je s strelom poizkušal še Takayuki Morimoto, vendar je izid tekme ostal nespremenjen 0:0.

V začetku drugega polčasa je bilo ozračje na igrišču zelo napeto. Prav tako kot v prvem polčasu, so tudi v drugi polovici nadaljevanja bolje začeli domači. Za veselje navijačev je v 59. minuti poskrbel Michele Paolucci, ko je zatresel mrežo Ferdinanda Coppole in s tem Catanio pripeljal do vodstva z 1:0.

V zadnjih minutah tekme do večjih sprememb ni prišlo, trener gostov Luigi Del Neri je poizkušal z menjavami, vendar neuspešno. Rezultat tekme je tudi po štirih minutah podaljška ostal nespremenjen (1:0), Catania pa je z zmago osvojila vse tri točke.

Catania - Atalanta 1:0 (0:0)