Milan do zmage na domačem terenu

Milano, 21. 09. 2008 18.54 |

V 3. krogu italijanske Serie A so si prvo zmago priigrali nogometaši AC Milana, ki so na San Siru s 4:1 premagali Lazio.

Kaka je bil strelec prekrasnega četrtega zadetka.
Kaka je bil strelec prekrasnega četrtega zadetka. FOTO: Reuters

V večernem derbiju 3. kroga italijanske Serie A sta se na pol praznem San Siru pomerili moštvi AC Milana in Lazia.

Milan je na domačem stadionu lovil prvo zmago v letošnji sezoni. Po pričakovanjih je imel Milan več od igre, saj je popolnoma nadigral Rimljane. Lazio je bil nevaren le ob prekinitvah in iz redkih protinapadov.

Tekma se je komaj dobro začela, ko je domače igralce v vodstvo popeljal Clarence Seedorf. Po petnajstih minutah igre so se prebudili tudi gostujoči igralci in dvakrat neuspešno ogrozili vrata Milana. V 26. minuti je Igor Pandev izvedel hiter protinapad, ki ga je uspešno zaključil Mauro Zarate in izenačil na 1:1. Ko je že kazalo da je Lazio vzpostavil ravnotežje na igrišču, je za ponovno vodstvo domačih z izjemnim golom poskrbel Ginaluca Zambrotta. Do konca polčasa se izid ni več spremenil in varovanci Carla Ancelottija so na odmor odšli z zasluženo prednostjo.

Drugi polčas je Milan nadaljeval v sojem ritmu in hitro povedel s 3:1.Odlično podajo Mareka Jankulovskega je v kazenskem prostoru izkoristil Alexander Pato. Milan je imel še naprej premoč na terenu in v 60. minuti je Kaka z prekrasnim zadetkom iz 27 metrov premagal gostujočega čuvaja mreže in povišal na 4:1. Izjemno priložnost za znižanje izida je v 75. minuti zapravil Pandev, njegov strel je iz petih metrov obranil Christian Abbiati. Milan je do do konca srečanja nadziral igro, v sodnikovem podaljšku pa je prečko zadel še Ronaldinho, vendar je bil za zadetek premalo natančen.

AC Milan : Lazio 4:1 (2:1)

Clarence Seedorf 8', Gianluca Zambrotta26', Alexander Pato 49' , Kaka 60' ; Mauro Zarate 26'