V osmino finala Argentina in Južna Koreja

Johannesburg, 22. 06. 2010 22.23 |

Nogometni reprezentanci Argentine in Južne Koreje sta si v skupini B priborili napredovanje v osmino finala. Gavči so z 1:0 ugnali Grke, Južna Koreja pa je z 2:2 remizirala proti Nigeriji.

Martin Demichelis je poskrbel za vodstvo Argentine.
Martin Demichelis je poskrbel za vodstvo Argentine. FOTO: Reuters

Prvi polčas obračuna med Argentino in Grčijo je minil v popolni premoči čete Diega Armanda Maradone, ki se je odločil za prevetritev v napadu. Od prve minute sta namreč srečanje začela Sergio Agüero in Diego Milito. Kljub očitni terenski premoči pa 'gavči' v prvem polčasu niso uspeli premagati grškega vratarja Alexandrosa Tzorvasa, ki je bil najbolj na preizkušnji v sodnikovem podaljšku, ko je ubranil poskusa Maxija Rodrigueza in Lionela Messija. V tretji minuti nadaljevanja pa prva prava priložnost za Grke. V izvrstnem položaju se je znašel Georgios Samaras, čigar prvi strel so obrambi igralci blokirali, v drugo pa je iz idealnega položaja meril mimo vrat.

Napadi Argentincev so se končno obrestovali v 78. minuti, ko je branilec Martin Demichelis v drugem poskusu le ugnal vratarja Tzorvasa. Nekaj minut pred koncem srečanja je spet zapretil Messi, ki pa je zatresel vratnico in še naprej ostaja brez zadetka na tem svetovnem prvenstvu. Minuto pred iztekom rednega dela so Argentinci le prišli do drugega zadetka. Spet je streljal Messi, Tzorvas je žogo odbil le do rezervista Martina Palerma, ki mu ni bilo težko zadeti. S tem so 'gavči' vknjižili še svojo tretjo zmago na tem svetovnem prvenstvu in si zagotovili prvo mesto v skupini B. Za preboj v osmino finala se bodo tako kot pred štirimi leti v Nemčiji pomerili z Mehičani.

Nogometaši Južne Koreje so se tako veselili drugega zadetka.
Nogometaši Južne Koreje so se tako veselili drugega zadetka. FOTO: Reuters

Pred obračunom z Južno Korejo so se nogometaši Nigerije zagotovo zavedali, da jih zmaga ob ugodnem razpletu tekme med Argentino in Grčijo kljub dvem porazoma še vodi v osmino finala. Temu primerno so srečanje varovanci švedskega strokovnjaka Larsa Lagerbäcka tudi začeli in povedli v 12. minuti. Z desne strani je v kazenski prostor ostro žogo podal Chidi Odiah, na drugi vratnici pa je žogo v mrežo pospravil Kalu Uche. Isti nogometaš je imel izjemno priložnost tudi v 36. minuti, a je njegov poskus ustavila vratnica. Kazen je sledila zgolj dve minuti pozneje. Po podaji s prostega strela z leve strani Sung-Yeung Kija je izid izenačil branilec Jung-Soo Lee.

V četrti minuti drugega polčasa pa so Azijci prišli do popolnega preobrata. Prosti strel z roba kazenskega prostora je izvajal Chu-Young Park in presenetil nigerijskega vratarja Vincenta Eyeamo. Nigerijci so udarec vrnili v 69. minuti. Nam-Il Kim je v kazenskem prostoru zrušil Chinedija Obasija, najstrožjo kazen pa je v zadetek pretvoril Yakubu Ayegbeni, ki je nekaj trenutkov pred tem zgrešil nemogoče. Do konca tekme sta mreži mirovali in preboja v osmino finala so se veselili nogometaši Južne Koreje, ki se bodo za preboj med osem najboljših pomerili z Urugvajem.