
Vijoličasti so v povratno tekmo pred domačim občinstvom šli s pomembno prednostjo, ki jo je zagotovil Dejan Mezga, ko je na Bonifiki z enajstmetrovke v 89. minuti zadel za 1:1. Na povratni tekmi je Velikonja v 14. in 17. minuti zapravil dve priložnosti. Najprej je z roba kazenskega prostora streljal mimo gola, nato pa po podaji Aleksandra Rajčevića v petmetrski prostor žoge ni najbolje zadel. Igrišče je bilo spolzko, kar je Tavares skušal izkoristiti v 45. minuti. Sprožil je strel po tleh, Hasić pa je žogo s težavo ukrotil. Koprčanom se je v drugem polčasu mudilo. Že v 47. minuti je Bubanja Radanu ogrel dlani. Sprožil je strel s 25 metrov, Radan je žogo odbil v kot. V 55. minuti je za veselje domačih poskrbel Velikonja. Najprej je poskusil Tavares, njegov strel je Hasić obranil, a se je žoga odbila do Velikonje, ki jo je iz bližine poslal v mrežo. V 59. minuti je na igrišču zavrelo. Dodatno živčnost je povzročil veteran Amir Karić, ki je v obraz udaril Velikonjo in si prislužil rdeč karton. Od 78. minute so Koprčani na igrišču ostali z devetimi igralci. Po prekršku nad Velikonjo je Nebojša Kovačević dobil še drugi rumen karton.
Domžale boljše od Interblocka
Domžalčani so bili v polfinalnem obračunu z drugoligašem favoriti in to vlogo so s sicer nekaj mukami tudi upravičili. Že v prvi minuti ta bila nevarna Marko Drevenšek in Darko Topić, v deveti pa je Mitja Zatkovič s strelom z 18 metrov Sebastjana Čelofigo prisilil k izvrstni obrambi. Pozneje so se prebudili tudi Ljubljančani, ki so si tako kot domačini priigrali še nekaj polpriložnosti v prvem polčasu, a do zadetka niso prišli ne eni ne drugi. Tik pred koncem polčasa je znova nevarno ustrelil Zatkovič, Čelofiga pa je žogo z nekaj težavami zadržal pred golovo črto. Kmalu po začetku drugega polčasa so domači povedli. V 57. minuti je Drevenšek s sredine igrišča podal nekoliko na desno do Juninha, ta pa je z močnim in natančnim strelom zadel spodnji desni kot vrat vratarja Čelofige. Takoj po zadetku so se za bolj napadalno igro odločili v gostujočem taboru, a ta ni dala želenih sadov, spet le nekaj polpriložnosti. Domači so tekmo dokončno odločili v svoj prid v 81. minuti, ko je Jernej Smukavec po hitrem protinapadu pobegnil gostujoči obrambi in na koncu premagal še vratarja za končnih 2:0.
Izida:
prva tekma
Domžale – IB Interblock 2:0 (0:0) 0:0
Maribor – Luka Koper 1:0 (0:0) 1:1
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.