Udinese tudi na Sardiniji ni našel poti do prve zmage

Cagliari, 17. 09. 2023 23.06 |

J.B., M.J., STA
0

Udinese, za katerega sta znova igrala Jaka Bijol in Sandi Lovrić, tudi po četrtem krogu Serie A ostaja brez zmage. Tokrat so Videmčani brez zadetkov remizirali v Cagliariju. Frosinone je s 4:2 premagal Sassuolo, Monza in Lecce pa sta se razšla z 1:1. Na zadnji tekmi kroga je Roma doma kar s 7:0 ugnala Empoli.

Cagliari - Udinese
Cagliari - Udinese FOTO: Sofascore.com

Priložnosti v največjem mestu Sardinije ni bilo veliko. Več so jih zapravili domači, največjo za goste pa v drugem delu Lorenzo Lucca, ki se je znašel sam pred domačim vratarjem Borisom Radunovićem, vendar je meril naravnost vanj. Jaka Bijol je v osrčju obrambe igral vso tekmo, Sandi Lovrić je zelenico zapustil v 72. minuti.

Statistika Jake Bijola proti Cagliariju
Statistika Jake Bijola proti Cagliariju FOTO: Sofascore.com

Frosinone pa je brez pomoči Matjaža Kamenšek-Pahića Sassuolo ugnal s 4:2. Andrea Pinamonti je z dvema goloma goste popeljal v vodstvo z 2:0, domači pa so poskrbeli za preobrat tudi po zaslugi dveh zadetkov Luce Mazzitellija.

Na tekmi med Monzo in Leccejem so sodniki pokazali dva rdeča kartona, prvega gostom (Federico Baschirotto, 55.), drugega pa domačim (Luca Cardirola, 85.). Nikola Krstović je sicer goste popeljal v vodstvo z bele pike v tretji minuti, izenačil pa je Andrea Colpani v 24.

Fiorentina vs Atalanta
Fiorentina vs Atalanta FOTO: Sofascore.com

Fiorentina je s 3:2 ugnala Atalanto, potem ko je odločilni zadetek v 76. minuti dosegel Christian Kouame, Roma pa se je po skromnem začetku sezone znesla nad Empolijem, pri katerem Lovro Štubljar ni dobil priložnosti za branjenje, in ga premagala kar s 7:0. Rimljani so v italijanski prvi ligi dosegli sedem golov prvič po novembru 2006, ko so prav tako s 7:0 premagali Catanio. Empoli pa je sploh prvič v elitni ligi prejel več kot pet golov. Dva jim je tokrat zabil Paulo Dybala, medtem ko sta Bryan Cristante, ta je tudi dosegel enega izmed golov, in Andrea Belotti dodala po dve podaji.

Izidi, italijansko prvenstvo, 4. krog:
Juventus - Lazio  3:1 (2:0)
Vlahović 10., 68., Chiesa 24.; Alberto 64.

Inter Milano - Milan  5:1  (1:0)
Mhitarjan 5., 69., Thuram 38., Chalhanoglu 79./11-m; Leao 57.

Cagliari - Udinese   0:0
Jaka Bijol jeigral celo tekmo za Udinese, Sandi Lovrić je igral do 72. minute za Udinese, Davida Pejičića ni bilo v ekipi Udineseja.

Monza - Lecce   1:1 (1:1)