Tri točke za Kranjčane, Goričane in Velenjčane

Ljubljana, 31. 10. 2010 16.05 |

Nogometaši velenjskega Rudarja so z zmago nad Domžalčani sklenili 15. krog državnega prvenstva. Poleg njih so se na nedeljskih tekmah točk veselili še Novogoričani in Kranjčani.

Josip Špelič
Josip Špelič FOTO: Damjan Žibert

Nogometaši kranjskega Triglava so se pred domačimi gledalci veselili nove zmage med prvoligaško elito. V izdihljajih prvega polčasa je vratarja Nafte ukanil Dejan Burgar, po 11 minutah nadaljevanja dvoboja pa je Matic Sever povišal na 2:0. Gostje iz Lendave so sicer po drugem golu napadli na vso moč, vendar jim ponujenih priložnosti ni uspelo ustrezno unovčiti. Kranjčani so tako v 15. krogu prišli do četrte letošnje zmage.

Triglav – Nafta 2:0 (1:0)

Goričani zadržali nalete Ajdovcev

Jasmin Kurtič
Jasmin Kurtič FOTO: Damjan Žibert

Severnoprimorski derbi med ajdovskim Primorjem in HIT-om Gorico so dobili gostje, ki so tako prekinili rezultatsko krizo. Izbranci Davida Peršiča so prek Jogana povedli že v 16. minuti, nato pa je sledila ofenziva domačinov. Ti so si po bokih skušali ustvariti priložnost za izenačenje, a Novogoričani so njihove nalete zaustavili. Gregor Balažic je v 73. minuti izkoristil eno redkih napak ajdovske obrambe in vodstvo povišal na 2:0, kar je bil tudi končni izid tekme.

Primorje – HIT Gorica 2:0 (1:0)

Rudar s polnim izkupičkom iz Domžal

Velenjčani so dosegli peto zmago v tej sezoni, na kolena pa so spravili drugouvrščene Domžalčane. Za vodstvo Rudarja je v 32. minuti poskrbel Dejan Djermanović, že dve minuti kasneje pa je njihovo prednost povišal Damjan Trifković (34.). V drugem delu je rezervist Mato Šimunović znižal na 2:1, a je samo nekaj trenutkov kasneje za mirno velenjsko nadaljevanje dvoboja poskrbel Nikola Tolimir. Čeprav je vse kazalo na gladko zmago izbrancev Bojana Prašnikarja je osem minut pred koncem dvoboja za nekaj negotovosti poskrbel še en domžalski rezervist Nace Kosmač. 3:2 je bil tudi končni izid dvoboja v domžalskem športnem parku.

NK Domžale – NK Rudar Velenje 2:3 (0:2)