Privrženci nogometa so lahko na tekmi za tretje mesto letošnje izvedbe južnoameriškega prvenstva videli skorajda zgodovinsko izključitev Lionela Messija, ki je bil po bližnjem srečanju s čilskim vezistom Garyjem Medelom v 37. minuti srečanja šele drugič v svoji karieri izključen. Argentinski zvezdnik po obračunu ni skoparil s kritikami na račun sodnika in južnoameriške nogometne zveze Conmebol.
Zdaj so se na njegove opazke odzvali tudi tisti, ki jih je v čustvenem intervjuju po tekmi omenil argentinski superzvezdnik. Steber brazilske obrambne vrste Thiago Silva je Messija spomnil, da je bilo v preteklosti kar nekaj sodniških odločitev, ki so šle v prid njemu ali Barcelone, pa takrat ni govoril o korupciji. "Težko je komentirati takšno situacijo. Razumem Messija. Razumem, kako se počuti v danem trenutku. Ko izgubiš, želiš krivdo naprtiti nekomu drugemu, nikoli ne želiš reči, da si kriv sam. A tudi po porazu moraš pokazati mero spoštovanja do nasprotnika in sodnikov," je nekaj puščic proti prvemu zvezdniku Barcelone izstrelil kapetan PSG.
Prav Thiago Silva in Lionel Messi sta vodila svoja kluba na eni izmed najbolj nepozabnih obračunov v izločilnih bojih Lige prvakov. Barcelona je lovila kar štiri zadetke zaostanka iz prvega obračuna, na povratni tekmi uprizorila največji preobrat v zgodovini tekmovanja. V tekmi, polni sumljivih sodniških odločitev, je blaugrana slavila s 6:1. "Po tekmi z Barcelono sem imel podobna čustva, kot jih je Messi imel po tekmi s Čilom. Mislim, da njegova izjava ni bila izrečena iz hudobije ali nesramnosti, a to res ni pravi način, da izraziš svoje frustracije. Nogometaši PSG nismo namigovali, da bi sodniki favorizirali Barcelono. Zakaj takrat Messi ni govoril o sodnikih? Brazliji ni bilo podarjenih pet zmag na SP, prav tako ne pet zmag na južnoameriških prvenstvih," je bil jasen Silva.
Mnenju rojaka se je pridružil tudi Marquinhos, ki je prav tako bil del blamaže na Camp Nou. "Lionel Messi je zelo dober človek, a njegove izjave niso bile na mestu. Lahko vam odkrito priznam, da reprezentanti Brazilije niso najbolje sprejeli njegovih komentarjev. Lani smo na SP v Rusiji v četrtfinalu izgubili z Belgijo, sodniki pa so po našem mnenju storili kopico napak, a tega nismo javno razlagali. Podobno lahko rečem o tekmi z Barcelono. Takrat ni govoril o korupciji."
V bran južnoameriški zvezi pa je stopil tudi trener Peruja Ricardo Gareca. "Čeprav ima Messi pomembno vlogo v svetu nogometa, ne pomeni, da se bom strinjal z njim. Spoštujem ga kot igralca, še bolj pa kot osebo. Vsi si želimo, da bi nogomet v Južni Ameriki napredoval v vseh aspektih, a to ne pomeni, da je nogomet na našem kontinentu poln korupcije. Če oseba govori o korupciji, mora imeti dokaze. Nogomet je zgolj šport, posamezniki storijo napake," je nastalo situacijo poskusil umiriti Gareca.
KOMENTARJI (132)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.