Stones v 98. minuti izničil vodstvo Arsenala

Manchester, 22. 09. 2024 19.54 | Posodobljeno pred 2 urama

Simon Valant
8

Manchester City in Arsenal sta se na osrednji tekmi petega kroga Premier lige razšla z neodločenim izidom 2:2. Meščani so hitro povedli, nato pa je sledil preobrat Londončanov, ki so vodili vse do 98. minute. Tedaj je končnih 2:2 postavil branilec Cityja John Stones. Z remijem sta se na jugu Anglije razšla tudi Brighton in Nottingham (2:2).

Statistika Manchester City - Arsenal
Statistika Manchester City - Arsenal FOTO: Sofascore.com

Sinjemodri so povedli že v deveti minuti, po globinski podaji Brazilca Savinha je v polno zadel norveški stroj za doseganje zadetkov Erling Haaland. Le nekaj minut zatem so gostitelji obnemeli po bržkone hujši poškodbi kolena Španca Rodrija, ki je v solzah zapustil travnato površino. Zamenjal ga je Mateo Kovačić.

Poškodba in reakcija Rodrija ne vliva optimizma v tabor Cityja.
Poškodba in reakcija Rodrija ne vliva optimizma v tabor Cityja. FOTO: AP

Zdelo se je, da imajo varovanci Josepa Guardiole vse pod nadzorom, a praktično iz nič so do izenačenja prišli topničarji. Londončani so nekaj metrov stran od storjenega prekrška izvajali prosti strel, kar je zmedlo nepripravljeno domačo obrambo. Napako sodnika Michaela Oliverja in nezbranost meščanov je s svojim prvencem v rdečem dresu izkoristil Riccardo Calafiori

Veselje Calafiorija, ki je po prihodu iz Bologne dosegel svoj prvi zadetek.
Veselje Calafiorija, ki je po prihodu iz Bologne dosegel svoj prvi zadetek. FOTO: AP

Zadetek je šokiral Manchester, ki po prejetem golu v prvem polčasu ni več deloval tako suvereno kot prej. Za dodatne skrbi domačih pa je v sodniškem dodatku poskrbel še drugi branilec Arsenala Gabriel Magalhaes, ki je bil najvišji pri podaji Bukaya Sake iz kota. Ob tem je zadišalo po prekršku Gabriela Martinellija nad vratarjem Edersonom, a sodniška piščal Oliverja je ostala nema.

Visok skok Gabriela za vodstvo na Etihadu.
Visok skok Gabriela za vodstvo na Etihadu. FOTO: AP

A s tem se prvi polčas še ni zaključil. Neumnost si je v osmi minuti dodatka privoščil Leandro Trossard, ki je po prekršku nad Bernardom Silvo brcnil žogo, za kar si je prislužil drugi rumeni karton in posledično izključitev.

Četa Mikela Artete je bila po odmoru povsem v podrejenem položaju, a City ni uspel kronati popolne terenske premoči. Razmerje v strelih je v drugem delu igre znašalo 28:1, gostujoča obramba pa je bila ves čas pod pritiskom.

Londončani so se na tekmi, ki je bila ves čas na meji tega, da eskalira, dobro upirali številčnejšim meščanom, vse do 98. minute. Takrat je zmedo pred vrati sicer razpoloženega Davida Raye v zadetek pretvoril domači branilec John Stones, ki je posrkbel za ponovno izenačenje in končnih 2:2 na Etihadu.

Branilec Stones je bil na koncu junak domačih.
Branilec Stones je bil na koncu junak domačih. FOTO: AP

Na drugi nedeljski tekmi sta se tudi Brighton in Nottingham Forest razšla z neodločenim izidom 2:2. Za domačo zasedbo sta zadela Jack Hinshelwood in Danny Welbeck, za gostujočo pa Novozelandec Chris Wood ter Paragvajec Ramon Sosa.