Španci ugnali Švico, Hrvati Poljsko, Portugalci pa Škotsko

Ljubljana, 08. 09. 2024 23.16 | Posodobljeno pred 8 dnevi

S.V., STA
4

V drugem krogu Lige narodov je nogometna reprezentanca Španije v gosteh nadigrala Švicarje (1:4), Danska pa je z 2:0 odpravila Srbijo. V skupini A1 sta slavili Portugalska in Hrvaška. Portugalci so ugnali Škote (2:1), Hrvati pa Poljake (1:0).

V skupini A1 uspešni Portugalci in Hrvati

Portugalci so pred tremi dnevi na domačem igrišču z 2:1 ugnali Hrvate, zdaj pa so gostili še Škote in zmagali z istim izidom. A še z več težavami, saj so gosti prek Scotta McTominaya že v sedmi minuti povedli, vodili pa do 54. minute, ko je izenačil Bruno Fernandes. Škotska se je nato uspešno branila vse do zadnjih minut, veselje za osvojeno točko pa jim je v 88. minuti preprečil Cristiano Ronaldo, ki se je med strelce vpisal na drugi tekmi zapovrstjo.

Bruno Fernandes in Cristiano Ronaldo
Bruno Fernandes in Cristiano Ronaldo FOTO: AP

Ronaldo pa ni bil edini veteran, ki je svoji reprezentanci zagotovil zmago. To je uspelo tudi njegovemu nekdanjemu soigralcu pri madridskem Realu Luki Modriću, ki je bil strelec edinega zadetka na tekmi med Hrvaško in Poljsko.

Statistika Hrvaška - Poljska
Statistika Hrvaška - Poljska FOTO: Sofascore.com

Skupina A4 po notah Dancev in Špancev

Danci so po Švicarjih ugnali še Srbe, ki ostajajo pri eni točki, osvojeni proti Špancem. Ti pa so bili tokrat bolj razpoloženi kot v Beogradu, s 4:1 so zmagali v Švici. Že po 13 minutah so z goloma Joseluja in Fabiana Ruiza vodili z 0:2, nato pa so ostali z igralcem manj na igrišču, sodnik je namreč izključil Robina Le Normanda. Domači so do polčasa izid znižali, a v drugem delu kljub številčni prednosti dobili še dva gola, Ruiz je bil uspešen še enkrat, končni izid pa je postavil Ferran Torres.

Statistika Švica - Španija
Statistika Švica - Španija FOTO: Sofascore.com

V drugi kakovostni skupini, v kateri je tudi Slovenija danes tekem ni bilo, v tretji pa sta drugi zmagi zabeležili Švedska in Slovaška. Švedska je s 3:0 ugnala Estonijo, dva gola je prispeval Viktor Gyökeres, enega pa Alexander Isak, Slovaška pa je bila z 2:0 boljša od Azerbajdžana.

V četrti skupini je Belorusija z 1:0 zmagala v Luksemburgu, Gibraltar in Lihtenštajn pa sta se razšla z izidom 2:2.