Španci prekinili 37 tekem dolg niz neporaženosti evropskih prvakov

Milano, 06. 10. 2021 22.47 |

Nogometaši Španije so v polfinalu Lige narodov v Milanu premagali evropske prvake Italijane z 2:1 (2:0) in se jim tako oddolžili za poraz v polfinalu letošnjega evropskega prvenstva. V finalu se bodo pomerili z zmagovalcem drugega polfinala, v katerem se bosta v četrtek v Torinu srečala Belgija in Francija.

Španci so vprašanje prvega finalista Lige narodov praktično rešili že v prvem polčasu. Naveza Mikel Oyarzabal - Ferran Torres je prvič udarila v 17. minuti, prvi je bil podajalec, drugi pa strelec.

Zatem so pobudo prevzeli Italijani, ki pa so v 42. minuti ostali z igralcem manj na igrišču, saj je Leonardo Bonucci prejel drugi rumeni karton. Gosti so številčno prednost izkoristili že v drugi minuti sodniškega podaljška, ko je bil Oyarzabal vnovič podajalec, njegov predložek z leve strani pa je z natančnim strelom z glavo izkoristil Torres.

Italijani uspeli zgolj ublažiti poraz
V drugem polčasu so Španci nadzorovali položaj, imeli žogo pri svojih nogah in nekaj priložnosti, da prednost še povišajo, tudi gostitelji so izvedli nekaj protinapadov, enega so po veliki napaki španske obrambe tudi izkoristili. Federico Chiesa in Lorenzo Pellegrini sta sama pritekla pred vratarja, slednjemu pa ni bilo težko žoge potisniti v mrežo. A za kaj več domači niso imeli priložnosti.

Italija je tako po 37 tekmah brez poraza prvič izgubila, Španci pa so na medsebojnih tekmah z azzurri povedli s 13:9 (13 tekem se je končalo neodločeno).