Incidenti v Belgiji
Vse skupaj se je začelo že v skupinskem delu, ko so maroški navijači po zmagi nad Belgijo z 2:0 zavzeli ulice Bruslja. Številna dejanja so izvirala iz težnje po provokaciji domačinov, ki priseljence s severozahoda Afrike dostikrat še vedno gledajo zviška. Prišlo je do spopadov s privrženci Belgije in policijo, pri čemer so bile nekatere osebe tudi težje poškodovane. Podobna zgodba se je odvila tudi po tekmi osmine finala, in sicer v Madridu, ko so Hakim Ziyech in soigralci izločili furijo. To ni preprečilo rajanja tudi po zmagi nad Portugalsko. Poleg Rabata, Marakeša in Casablance so se navijači atlaških levov uspeha veselili tudi v Istanbulu, Madridu, Parizu, Bruslju in konec koncev v Jeruzalemu, kjer je zaradi napevov, namenjenih Palestini, posredovala tudi policija. Še vedno se zdijo najbolj verjetni vnovični incidenti v belgijski prestolnici, v Franciji pa se bojijo tudi morebitnih neredov pred, med in po polfinalnem dvoboju Francije in Maroka. Že zdaj oblasti pozivajo na pomiritev strasti, zlasti Maročanov, ki živijo v Franciji.
Prvi obračun v Parizu
Glave so bile vroče že po sobotnih tekmah četrtfinala, ko so najprej napredovali Maročani, nato pa še Francozi. V Parizu je tako prišlo do prvih spopadov med navijači obeh reprezentanc in policijo. Prizori, ki si jih nihče ne želi niti po polfinalu, so skrb vzbujajoči, številni novinarji se sprašujejo, zakaj tovrstnih izgredov ni v Maroku in na čigavi strani je torej krivda in kdo bo odgovarjal, če se neljube scene ponovijo v sredo zvečer.
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.