A je 'zlati sok', kot so ga poimenovali navijači, dostopen le v navijaških conah, na stadionih in v njihovi okolici pa ne. Prepoved točenja piva v okolici stadionov je sicer v veljavo stopila le nekaj dni pred začetkom turnirja, kar je razjezilo predvsem mnoge piva žejne navijače.
Do tedaj je sicer veljalo, da bodo navijači tekom svetovnega prvenstva lahko kupovali alkoholno pivo v določenih conah znotraj območij stadionov – vendar ne neposredno na stadionih in še to le pred in po tekmah. Na stadionih bodo sicer točili brezalkoholno pivo. Zvečer je strežba alkohola dovoljena tudi na uradnem festivalu navijačev v središču Dohe, kjer ga navijači, čeprav je cena pošteno zasoljena, mrzlično iščejo.
Ob tem je pošteno nastradal tudi eden glavnih sponzorjev Fife, ameriški proizvajalec piva Budweiser, čigar pogodba s Fifo za točenje piva na SP je vredna približno 100 milijonov dolarjev (približno 97,5 milijona evrov). Pri ameriškem podjetju so se tako odločili, da bodo pivo, namenjeno točenju na stadionih, tako podarili zmagovalcu svetovnega prvenstva.
Alkohol v Katarju sicer ni popolnoma prepovedan, ampak ga strežejo le v zelo omejenem obsegu, na primer v barih ali restavracijah v nekaterih hotelih. Tujci, ki imajo dovoljenje za bivanje v Katarju, ga lahko kupijo tudi v trgovini, vendar morajo biti starejši od 21 let in za to potrebujejo posebno dovoljenje.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.